Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia

poniedziałek 3 lipca 2017
  • Mirmiłowo to gród znany fanom serii komiksów "Kajko i Kokosz" (fot. mat. organizatora)
    Mirmiłowo to gród znany fanom serii komiksów "Kajko i Kokosz" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 5 lipca 2017 - środa 30 sierpnia 2017
Gdzie: Będzin
Pod takim hasłem odbędą się wakacyjne zajęcia w Muzeum Zagłębia w Będzinie. W ramach akcji dzieci zwiedzą wystawę z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, poznają tajniki budowy i funkcjonowania średniowiecznego grodu obronnego, a potem same zbudują Mirmiłowo.

Wystawa „Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia” powstała w skansenie „Grodzisko w Sopocie”, będącym oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Jej zadaniem jest połączenie nauki z zabawą poprzez zestawienie ilustracji z kultowego dzieła Janusza Christy z wybranymi eksponatami muzealnymi.

W Będzinie wystawa otwarta zostanie 5 lipca o godz. 13, kiedy to jej ideę i historię powstania przybliży zwiedzającym kurator z gdańskiego muzeum. Następnie najmłodsi będą mogli pokolorować sceny z udziałem wojów, znanych z komiksów Christy. Zwieńczeniem zajęć będą warsztaty, podczas których dzieci wykonają z prostych materiałów modelarskich własną wersję Mirmiłowa - grodu księcia Mirmiła, bronionego dzielnie przez Kajka i Kokosza.

W muzealnym sklepiku dostępne będą egzemplarze katalogu wystawy i figurki bohaterów, m.in. sympatycznego smoka Milusia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy przyjmuje dział archeologii Muzeum Zagłębia pod numerem telefonu 32 267 77 07 wew. 26.

Wystawę można będzie zwiedzać do 30 sierpnia.

Kategoria: Wydarzenia