Jesień Teatralna w bibliotece

sobota 16 września 2017
  • Fragment plakatu promującego 3. Sosnowiecką Jesień Teatralną (fot. mat. organizatora)
    Fragment plakatu promującego 3. Sosnowiecką Jesień Teatralną (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 25 września 2017
  • poniedziałek 2 października 2017
  • poniedziałek 9 października 2017
Gdzie: Sosnowiec
„Sosnowiecka Jesień Teatralna” to wydarzenia organizowane po raz trzeci przez Miejską Bibliotekę Publiczną, które łączy wspólny motyw przewodni - teatr. W programie znajdziecie m.in. rodzinne warsztaty i zabawy literacko-teatralne.

Już 25 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu znów zagości teatr. „Igraszki literacko-teatralne” to temat przewodni 3. edycji Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Kilkutygodniowy projekt, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego to imprezy, które w różnorodny sposób promują teatr, bibliotekę i literaturę wśród dzieci i młodzieży.

Na szczególną uwagę zasługują rodzinne warsztaty „Być aktorem…”, które poprowadzi dr hab. Przemysław Kania, aktor Teatru Zagłębia. 25 września o godz. 17 odbędą się one w Bibliotece Dziecięcej „Tajemniczy Ogród” przy ul. Grota Roweckiego 23. Kolejne spotkania odbędą się 2 i 9 października o godz. 17. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 4-9 lat wraz z opiekunami. Zapisy trwają do 21 września (zapisując się bierzecie udział w całym cyklu zajęć). Kartę zgłoszeniową należy wysłać na adrs: promocja@biblioteka.sosnowiec.pl.

Ponadto MBP organizuje w ramach Jesieni Teatralnej konkurs na małą formę teatralną, imprezę dla pacjentów z Centrum Pediatrycznego oraz warsztaty dramaturgiczne i kalambury literacko-teatralne dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w poszczególnych Filiach. Pełen program znajdziecie na stronie Biblioteki

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu