Zjedz kolację przygotowaną przez najlepsze szychy na Śląsku

wtorek 18 września 2018
  • Inicjatorami charytatywnego gotowania są Kasia Rogowska i Przemek Błaszczyk (fot. mat. organizatora)
    Inicjatorami charytatywnego gotowania są Kasia Rogowska i Przemek Błaszczyk (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 27 września 2018
Gdzie: Katowice
„Szychy na szychcie” to wyjątkowe wydarzenie kulinarne i pierwsza taka charytatywna kolacja. Najlepsi kucharze naszego regionu, wśród nich Przemek Błaszczyk – finalista Top Chef przygotują wyjątkowe dania w plenerze i zaserwują je 50 gościom. Cały dochód z kolacji zostanie przeznaczony na rozwój młodych talentów.

9 najważniejszych i nagradzanych kucharzy ze Śląska w jeden wieczór odbędzie wspólną szychtę. Ich praca ma szczytny cel. Cały dochód z kolacji zostanie przekazany na rozwój talentów podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. Inicjatorami charytatywnego gotowania są Kasia Rogowska i Przemek Błaszczyk, którzy zaprosili innych wyjątkowych szefów kuchni.

Przed kucharzami nie lada wyzwanie. Kolacja odbędzie się pod namiotami w postindustrialnej przestrzeni przy Hucie Baildon. A co będzie można spróbować? - W planie jest m.in. pieczenie na wolnym ogniu i wędzenie w specjalnie na to wydarzenie przygotowanej wędzarni – mówi Piotr Błaszczyk. Kuchnia będzie oparta wyłącznie na ekologicznych, certyfikowanych produktach. Zostaną podane wyselekcjonowane butelki wina. W menu nie zabraknie inspiracji kuchnią śląską i naturą.

Kolacja odbędzie się 27 września o godz. 19 w ogrodzie przy BioBazarze (ul. Bracka 20) w Katowicach. Cena kolacji charytatywnej to 250 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (szychynaszychcie@gmail.com). O szczegółach dotyczących kolacji przeczytacie na stronie anioły24.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu