Bajki u Kossaków

wtorek 16 lipca 2019
  • W lipcu będzie można zobaczyć "Podróże Baltazara Gąbki" (fot. mat Teatr Blaszany Bębenek)
  • Wstęp do Dworu Kossaków, jak i na przedstawienia jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Wstęp do Dworu Kossaków, jak i na przedstawienia jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 24 lipca 2019
  • środa 28 sierpnia 2019
Spędzacie wakacje w Beskidach, a może planujecie krótką rodzinną wycieczkę? Warto odwiedzić Dwór Kossaków. W wakacje przygotowano przedstawienia dla dzieci. Na najbliższym najmłodsi wyruszą w podróż ze smokiem Wawelskim w poszukiwaniu Baltazara Gąbki.

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich powstało z inicjatywy Fundacji im. Zofii Kossak. Budynek został wyposażony w multimedialne urządzenia, gdzie można obejrzeć archiwalne zdjęcia rodzinne lub posłuchać wypowiedzi pisarki i jej córki. Na ścianach znajdują się wielkoformatowe wydruki oraz fototapety nawiązujące do życia i twórczości Zofii Kossak oraz jej rodziny.

Baltazar Gąbka i Smerfy

W wakacje w Dworze Kossaków najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakle: „Podróże Baltazara Gąbki” oraz „Smerfy: Pierścień Morfeusza”. 24 lipca - historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców na poszukiwania Baltazara Gąbki to barwna scenografia, piosenki śpiewane na żywo i wspólna zabawa z dziećmi. Z kolei sympatyczne niebieskie stworzonka będą miały do pokonania dziwny sen. Czy im się to uda? O tym przekonacie się 28 sierpnia. Spektakle wykona Teatr Blaszany Bębenek.

Spektakle będą grane 24 lipca i 28 sierpnia o godz. 11. Wstęp do Dworu Kossaków, jak i na przedstawienia jest bezpłatny. Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” mieści się przy ul. Stary Dwór 4 w Górach Wielkich (niedaleko Brennej). Jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9-17.

Kategoria: Wydarzenia