Literacki Kinematograf na ferie

czwartek 2 stycznia 2020
  • Ferie w filiach Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach zapowiadają się ciekawie (fot. mat. organizatora)
    Ferie w filiach Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach zapowiadają się ciekawie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 13 stycznia 2020 - niedziela 26 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
Inicjatywa Ferie z Książką po raz 30. zagości w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Dzieci poznają tajniki sztuki teatralnej i zajrzą za kulisy kinowych produkcji. A wszystko to dzięki oddziaływaniu Literackiego Kinematografu.

Najgłośniejsze spektakle, grane na deskach teatrów świata czy nagradzane filmy nie byłyby tak spektakularne, gdyby jako pierwowzór ich twórcom nie posłużyły książki.

Aktorka teatru, autorka książek i tłumaczka

Ferie z Książką poprowadzą: Justyna Styszyńska - ilustratorka, graficzka, autorka serii książek Zwykli-niezwykli mieszkańcy Lasu, Łąki, i Biegunów jak i zeszytów z serii Idol o Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo czy Poli Negri; Agnieszka Ayşen Kaim - tłumaczka języka tureckiego, turkolożka, opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.” zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej ustnie, autorka "Bahar znaczy wiosna" oraz Katarzyna Prudło - aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, autorka wierszy dla dzieci.

Na spotkania ze słowem i warsztaty literackie MBP zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat. Ferie z Książką odbędą 13-17 stycznia oraz 20-24 stycznia w wybranych filiach bibliotecznych.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Regulamin akcji Ferie z Książką – Literacki Kinematograf.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe