Igraszki – taniec dla najmłodszych

środa 29 stycznia 2020
 • Zapisy przyjmowane są do 24 lutego (fot. arch. Fb MOK Zabrze)
  Zapisy przyjmowane są do 24 lutego (fot. arch. Fb MOK Zabrze)
 • Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku 3-8 lat (fot. arch. Fb MOK Zabrze)
  Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku 3-8 lat (fot. arch. Fb MOK Zabrze)
 • Koncert galowy odbędzie się 20 marca (fot. mat. MOK Zabrze)
  Koncert galowy odbędzie się 20 marca (fot. mat. MOK Zabrze)
Kiedy: 
 • środa 11 marca 2020
 • piątek 20 marca 2020
Gdzie: Zabrze
Startują zapisy do Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki. To jedne z najważniejszych wydarzeń tanecznych skierowanych do najmłodszych dzieci. Najlepszych tancerzy będziecie mogli zobaczyć podczas koncertu galowego.

Festiwal w tym roku obchodzi dziewięciolecie swojego istnienia. Tworzony od 2012 roku, przez lata z sukcesem rozwijał swój zasięg, czego potwierdzeniem są tysiące tańczących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Emocji, znakomitych popisów i wzruszeń nie zabraknie. Impreza adresowana jest do publicznych i niepublicznych szkół i przedszkoli, jak również do szkół tańca, ośrodków kultury. Na scenie mali tancerze mogą występować solo, w duecie, a nawet w zespole. Co zatańczą, to wszystko zależy od nich samych. Czy będzie to taniec ludowy, disco, jazz a może hip-hop? Tego będzie można dowiedzieć się podczas finałowego koncertu.

Przesłuchania

W Festiwalu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Wypełnione karty zgłoszeniowe przyjmowane są do 24 lutego na adres: igraszki@mok.art.pl lub w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury. Kartę oraz niezbędne informacje znajdziecie na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. Przesłuchania konkursowe odbędą się 11 marca.

Koncert Galowy

Koncert Galowy odbędzie się 20 marca o godz. 17. W trakcie koncertu zostaną ogłoszeni zwycięzcy i wręczone nagrody. Przesłuchania oraz koncert odbędą się w sali widowiskowej MOKu. Za udział w koncercie trzeba zapłacić 10 zł od osoby.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a ). Informacje dotyczące konkursu i koncertu można uzyskać pod numerem tel. 32 278 08 02, kom. 531 614 667.

Kategoria: Wydarzenia