Akcja „Father and Son”- górska wyprawa survivalowa

środa 16 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 20 września 2020
Gdzie: Szczyrk
Jak zbudować prowizoryczny obóz w lesie, jak czytać mapę, jak działa kompas? Tego dowiecie się podczas górskiej wyprawy z ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR. Wędrówka z elementami survivalu pozwoli wam zacieśnić wieź rodzic – dziecko.

„Father and Son” to rodzinne wyjście w góry (ojca z synem, mamy z synem, ojca z córką itp.) połączone z elementami survivalu. Uczestnicy podczas wędrówki nauczą się m.in. budować prowizoryczny obóz w lesie, czytać mapę oraz posługiwać się kompasem. Wszystko będzie odbywać się pod okiem ratownika Grupy Beskidzkiej GOPR.

Niezbędny ekwipunek

Podczas wyprawy górskiej warto zadbać o odpowiedni ekwipunek w plecaku m.in. kompas, mapę Beskidu Śląskiego, nóż, kurtkę przeciwdeszczową, gwizdek, małą apteczkę, czołówkę. Pełną listę sprzętu znajdziecie w regulaminie akcji.

Najbliższa wyprawa odbędzie się 20 września. Zbiórka o godz. 9 w amfiteatrze Skalite w Szczyrku, (ul. Wypoczynkowa). Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia poprzedzającego wycieczkę do godz. 12.00 w Informacji Turystycznej: telefonicznie - 33 815 83 88 lub mailowo - it@szczyrk.pl. Udział w wyprawie jest bezpłatny. Czas wyprawy to około 8 godzin. Wydarzenie przeznaczone dla dzieci od 6 lat.

Kategoria: Wydarzenia