Z okazji Dnia Pluszowego Misia pomóż małym pacjentom

czwartek 19 listopada 2020
  • fot. mat. zrzutka.pl
    fot. mat. zrzutka.pl
Kiedy: 
  • środa 25 listopada 2020
Gdzie: Internet
25 listopada to święto pluszowej maskotki, która towarzyszy dzieciom w ich zabawach i troskach. W tym wyjątkowym dniu Fundacja Mam Marzenie przekaże małym pacjentom śląskich szpitali zabawki. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa akcja wygląda zupełnie inaczej. Zerknijcie.

Od 7 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, 25 listopada przekazują małym pacjentom szpitali pluszaki i zabawki. Data jest nieprzypadkowa - w tym dniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.

Spełniając marzenia

W związku z epidemią organizatorzy musieli zmienić formułę akcji. Nie odbędzie się tradycyjna zbiórka przedmiotów, uruchomiono internetową zrzutkę. - W porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować zbiórkę pieniężną, do wyboru w dwóch wariantach albo poprzez portal albo do dostarczonych puszek stacjonarnych. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki i artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala – informuje Milena Krystek z katowickiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Jeżeli zebrana suma będzie większa od zapotrzebowania szpitali reszta kwoty zostanie przekazana na spełnienie wyjątkowych marzeń podopiecznych Fundacji.

Pieniądze można wpłacać do 25 listopada. Paczki trafią do dziecięcych oddziałów onkologicznych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz szpitala klinicznego w Zabrzu.

 

 

Kategoria: Wydarzenia