Zwiedzanie, warsztaty i przygoda w podziemiach

środa 19 lipca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Zwiedź Podziemia będzińskie, Zamek, Pałac Mieroszewskich i przy okazji dobrze się baw w ramach „Środowych spotkań w Muzeum Zagłębia”. Wycieczkom towarzyszyć będą ciekawe, twórcze warsztaty. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

W wakacyjne środy można bezpłatnie zwiedzać obiekty Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Warsztaty, zwiedzanie i konkursy z nagrodami

Spotkania rozpoczną się 2 sierpnia od „Wszystko, czego nie wiecie o Pałacu Mieroszewskich, Podziemiach będzińskich” (godz. 10-12.30). Uczestnicy zwiedzą obiekty z przewodnikiem oraz wezmą udział w konkursie wiedzy – quiz z nagrodami. Następnie zobaczą dom modlitwy Mizrachi (godz. 12.30-13). Kolejne spotkanie „Z wizytą w zagłębiowskiej chacie” (godz. 10-11.15) odbędzie się 9 sierpnia w Pałacu Mieroszewskich. Rozpocznie się od warsztatów na wystawie etnograficznej, a następnie uczestnicy zwiedzą Zamek (godz. 11.30-12.30). 16 sierpnia to przygoda na Zamku - „Spacerkiem przez wieki. Poznajemy przeszłość naszego miasta” (godz. 10-13). W planach spacer historyczny połączony z wizytą w wybranych obiektach Muzeum oraz warsztaty plastyczne. Środowe spotkania zakończą się 23 sierpnia wydarzeniem „Archeologia -  podróż do przeszłości. Od neolitu do epoki kamienia” (godz. 10-12). To prelekcja, zwiedzanie wystawy archeologicznej, zajęcia plastyczne oraz wycieczka do Podziemi będzińskich (godz. 12.15-13).

Zajęcia połączone ze zwiedzaniem będą odbywać się w środy od 2 do 23 sierpnia w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są pod numerem 32 2677707 wew. 28. Szczegóły dostępne są na stronie Muzeum.

Kategoria: Zwiedzanie