Podróże z książką w Biblioforum

czwartek 20 lipca 2023
Głośne czytanie na piankowym dywanie, warsztaty dziennikarskie, pocztówki, origami i zoo – to tylko część atrakcji, jakie znajdziecie przez całe wakacje w Biblioforum. Mile widziane są osoby w każdym wieku.

Książki i ich czytanie to sama przyjemność oraz mnóstwo zdrowia. Czytanie wspomaga rozwój dzieci, rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa aż o 40 proc. Maluszki dzięki książkom budują bliskość oraz relacje z rodzicem. Starszym osobom czytanie pozwala utrzymać i zwiększyć sprawność mózgu, a nawet obniża poziom stresu. Badania naukowe przeprowadzone na University of Sussex wskazują, że wystarczy czytać ok. 6 minut dziennie, by obniżyć poziom stresu prawie o 70 proc.

Zajęcia z książką dla dzieci i rodziców

Aby nasze dziecko stało się „pożeraczem książek” i ostatecznie korzystało ze wszystkich zdrowotnych aspektów czytania trzeba dać mu przykład. Świetnym pomysłem będą zajęcia w Biblioforum. Przygotowali je specjaliści z oddziału miejskiej biblioteki znajdującej się w CH Forum w Gliwicach. W programie znajdą się m.in. sesje głośnego czytania dla dzieci do lat 7, zajęcia plastyczne połączone z czytaniem książek, gry memory, zabawy integracyjne.

Podróże z książką w ręku

W wakacje uruchomiono dwa programy dla dzieci. Jeden z nich to inspirująca forma zajęć, podczas których dzieci mogą poznać na podstawie lektur różne profesje i zastanowić się nad wyborem przyszłego zawodu, a drugi to niesamowite podróże bez kupowania drogich biletów. Przykładem są afrykańskie podróże - „To warsztaty dziennikarskie ze skutecznego wyszukiwania informacji. Zajęcia z wykorzystaniem urządzeń All-in-One. Podczas takiego spotkania wykonamy wraz z młodymi czytelnikami mapę roślin i zwierząt afrykańskich oraz stworzymy tematyczną krzyżówkę – mówi Katarzyna Kuc, z działu promocji Miejskiej Biblioteki w Gliwicach. Biblioforum ma także program rekomendacji książek dla seniorów wartych do przeczytania w wakacje połączony z rozmowami na temat czytania oraz realizacji różnych pasji przy kawie.

Biblioforum znajdziecie w Centrum Handlowym FORUM (ul. Lipowa 1) w Gliwicach na poziomie +1. Czynne jest codziennie w godz. 9-20. W niedziele handlowe w godz. 12-20. Informacji o warsztatach i tematycznych zajęciach szukajcie tutaj. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa