Katowice z dzieckiem - gdzie warto się wybrać?

poniedziałek 15 stycznia 2024
Kiedyś stolica Górnego Śląska kojarzona była przede wszystkim z górnictwem. Od kilku dobrych lat trwa transformacja - miasto staje się czystsze, bardziej zielone oraz przyjazne mieszkańcom. Oprócz zabytków industrialnych czy muzeów znajdziemy tu też atrakcje dla małych i dużych.

Wśród atrakcji skierowanych do dzieci są: bawialnie, parki trampolin czy sale rozrywki – miejsca rozwijające kreatywność i służące do aktywnego wypoczynku.

Bajka Pana Kleksa

Jedna z najpopularniejszych polskich bajek była inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego miejsca. Znajduje się tutaj aż 1400 m kw różnorodnych atrakcji, torów przeszkód czy interaktywnych urządzeń. Dzieci poznają świat przez rozwiązywanie zagadek, interaktywne zabawy oraz samodzielne eksperymenty wykonywane pod czujnym okiem obsługi. Cały obiekt podzielono na 9 różnorodnych stref tematycznych nawiązujących do utworu Jana Brzechwy. To także dobre miejsce do zorganizowania urodzin czy wycieczki szkolnej. Warto śledzić stronę internetową Bajki ponieważ odbywają się tutaj także atrakcyjne wydarzenia okolicznościowe oraz imprezy dla najmłodszych.

Park trampolin JumpWorld

Park trampolin JumpWorld to nie tylko rozmaite trampoliny o różnych kształtach, wysokościach czy poziomie trudności. Znajdziemy tu też inne atrakcje. Wszystkie podzielono na strefy tematyczne - jest więc strefa akrobatyczna, strefa siatkówki, basketu, dodgerball (popularna gra "w zbijaka" jednak ze ścianami wyłożonymi miękkimi trampolinami) czy duży basen wypełniony gąbkami. Dla najbardziej wytrwałych przygotowano tor przeszkód, na którym można się sprawdzić i przygotować do bicia własnych rekordów. Z kolei Jumplina to znany wcześniej przelot na linie. To miejsce świetne dla każdego, kto lubi aktywność fizyczną i chciałby spróbować nowych rzeczy.

Centrum Rozrywki Guliwer

Centrum Rozrywki Guliwer to miejsce, w którym każde dziecko poczuje się jak w raju. Liczba atrakcji może wręcz przyprawić o zawrót głowy. W wielu przypadkach są to atrakcje, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Jest tu miasteczko Play Mobil zbudowane z 10 tys. klocków - to miejsce niesamowicie pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego dziecka. Ważną część tego parku stanowią zjeżdżalnie. Jest też labirynt z trasami o różnym stopniu trudności, a nawet zjazdami saneczkowymi. Oprócz tego w Guliwerze można pobawić się na trampolinach.

Park Śląski

Park Śląski to duma stolicy Górnego Śląska. Można wybrać się na spacer, przejażdżkę rowerową i odpocząć na łonie natury. W parku jest wiele atrakcji do odkrycia, takich jak: Śląskie Wesołe Miasteczko, kolejka linowa "Elka", planetarium, rosarium (ogród różany), Śląski Ogród Zoologiczny czy galeria rzeźby. Ten ogromny park skrywa w sobie wiele tajemnic i zachęca do aktywnego wypoczynku. To także świetne miejsce na piknik. Miłośnicy sportu z pewnością zainteresują się tym, że w parku znajduje się Stadion Śląski - jeden z największych tego typu obiektów w południowej Polsce.

Sala Zabaw Nibylandia

To miejsce obowiązkowe dla wszystkich, którzy lubią bajkę o Piotrusiu Panu, ale nie tylko - niezwykle magiczny i wyjątkowy wystrój przywodzi na myśl również inne, lubiane przez dzieci bajki. Atrakcji oraz przeszkód do przejścia jest tutaj bardzo wiele, zatem na pewno nie będzie miejsca na nudę. W Nibylandii można zorganizować dziecku urodziny - wyjątkowe wydarzenie z pewnością będzie dobrze zapamiętane. Dla bardzo małych dzieci (w wieku 1-3 lat) przygotowano bezpieczny kącik zabaw z materacami, bujanymi zabawkami czy basenem z piłkami. Rodzice natomiast mogą skorzystać z przestronnej strefy gastronomicznej, z której rozciąga się widok na całą salę zabaw.

Po więcej atrakcje dla dzieci w Katowicach warto zajrzeć również na stronę podroztrwa.pl/atrakcje-dla-dzieci-katowice/

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!

Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Rozpoczynacie swoją górską przygodę, a może szukacie pomysłu na wycieczkę? Gdzie najlepiej zabrać malucha, a gdzie starszaka? Najbliżej Śląska i Zagłębia znajdziecie Beskidy. Przygotowaliśmy zestawienie kilku najciekawszych, naszym zdaniem, sprawdzonych tras.  

Beskidzkie trasy z małym dzieckiem