Zobacz nowe atrakcje Parku Śląskiego

wtorek 7 maja 2024
 • W Miasteczku Ruchu Drogowego dzieci będą mogły poćwiczyć jazdę na rowerze (fot. mat. prasowe UMWS)
  W Miasteczku Ruchu Drogowego dzieci będą mogły poćwiczyć jazdę na rowerze (fot. mat. prasowe UMWS)
 • fot. mat. prasowe UMWS
  fot. mat. prasowe UMWS
 • fot. mat. prasowe UMWS
  fot. mat. prasowe UMWS
 • fot. mat. prasowe UMWS
  fot. mat. prasowe UMWS
Miasteczko Ruchu Drogowego, skatepark, pumptrack, do tego ścianka wspinaczkowa i strefa malucha – to wszystko znajdziecie w Parku Śląskim. Dzieciaki będą mogły tu poćwiczyć jazdę na rowerze lub zdać egzamin praktyczny na kartę rowerową.

W ostatnich latach Park Śląski przeszedł prawdziwą metamorfozę. W ciągu pięciu lat zainwestowano ponad pół miliarda złotych w ponad 100 inwestycji. 6 maja oficjalnie otwarto jedną z nich – Miasteczko Ruchu Drogowego.

Autostrada, stacja benzynowa, przejazd przez tory

Na terenie ośrodka harcerskiego powstała nowoczesna przestrzeń ze skateparkiem, pumptrackiem, do tego ścianka wspinaczkowa i strefa malucha. W Miasteczku Ruchu Rowerowego odbywać się będą kursy jazdy rowerem dla najmłodszych oraz egzaminy praktyczne na kartę rowerową przy współpracy z policją. Obiekt ma dużo elementów drogowych, takich jak odcinek autostrady, stacja paliw, przejazd dla rowerzystów, przejazd przez tory kolejowe, autobusy, przystanki.

Na otwarciu miasteczka był m.in. marszałek Jakub Chełstowski, który podkreślał ilość inwestycji w ostatnich latach w Parku Śląskim. Wśród nich: remont kanału regatowego, rozbudowa Elki, budowa „Fali”, remont planetarium, otwarcie ogrodu japońskiego, wodny plac zabaw. Przed Parkiem realizacja kolejnego projektu - „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności”, który ma na celu edukację oraz promocję naturalnych walorów tego wyjątkowego obszaru. 

Kategoria: Wiadomości