Martwisz się rozwojem dziecka? Dmuchaj na zimne

wtorek 24 marca 2015
  • Nietypowe zachowanie dziecka może być objawem autyzmu (fot. mat. prasowe)
    Nietypowe zachowanie dziecka może być objawem autyzmu (fot. mat. prasowe)
Zastanawiasz się, czy twoje dziecko rozwija się tak, jak powinno? Zabierz je na bezpłatne konsultacje ze specjalistami, organizowane z okazji obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W województwie śląskim do akcji przyłączyły się dotąd placówki z ośmiu miast.

Jeśli twoje dziecko późno zaczęło mówić, nie chce się bawić z rówieśnikami, a jednocześnie ma niezwykłe zainteresowania, niekoniecznie musi mieć problem, ale warto to sprawdzić.
Takie objawy dają bowiem często zaburzenia ze spektrum autyzmu. Dlatego Poradnikautystyczny.pl wymyślił akcję bezpłatnych konsultacji specjalistycznych, do których wciągnął ośrodki i poradnie z całej Polski.
W województwie śląskim do projektu przyłączyły się: Centrum Rehabilitacji Dziecięcej „Iskierka” oraz Centrum Wspomagania Rozwoju Persevere Katowic, Centrum Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Akademia Pana Kleksa z Jaworzna, Spectrum Terapia Autyzmu z Knurowa, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Future z Tarnowskich Gór, Zespół Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu, Gabinet Logopedyczno-Pedagogiczny Edu-Logo z Wilamowic, Gabinet Terapii Neurologopedycznej oraz Wczesnego Wspomagania ToMowa z Bielska-Białej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie oraz Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Agathum” w Częstochowie.
Ośrodki organizują konsultacje w kwietniu, ale w różnych terminach, dlatego wcześniej trzeba się umówić. W zależności od ośrodka, na dzieci i rodziców czekać będą pedagodzy, psychologowie, logopedzi, neurolodzy, oligofrenopedagodzy, hipoterapeuci i inni specjaliści.

Kategoria: Zdrowie

Zobacz także

fot. foter.com

Rodzicielstwo  jest przygodą bardzo ryzykowną i w sumie pozbawioną gwarancji sukcesu.  Nie ma przepisu na dobre wychowanie, nie ma jednoznacznych zasad mówiących o tym, jak postępować z dzieckiem.  Początkowe przekonanie rodziców o własnych możliwościach dość szybko ustępuje miejsca frustracji i zniechęceniu. Jak tego uniknąć? Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim próbując zrozumieć – dziecko i samych siebie.

Wypalenie, brak cierpliwości – trudno być rodzicem