Spędź dzień z Kicią Kocią w BCKinie
- 26 kwietnia 2024 - 2 maja 2024
Sprawdź, jak wygląda najbardziej jadowity wąż, którego jad jest śmiertelny! Poznaj ciekawostki ze świata węży dzięki najnowszej wystawie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. W gablotach zobaczycie wszystkie węże występujące w Polsce, okazy mamby czarnej i żmii nosorogiej, czy też szkielet węża dusiciela.
Aktywny wypoczynek, zwiedzanie, a może kreatywne zajęcia? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych bezpłatnych zajęć, warsztatów, miejsc, które warto zobaczyć w naszym regionie.
Gdzie można ochłodzić się w mieście, kiedy żar leje się z nieba? Na basenie. Przygotowaliśmy dla Was wakacyjny rozkład jazdy na kąpieliskach w naszym regionie. Wśród nich obiekty z wodnymi atrakcjami dla dzieci, morską falą czy też rodzinnymi zjeżdżalniami.
Wrzesień to czas wyboru zajęć dodatkowych dla dzieci. Wśród naszych propozycji znajdziecie: zajęcia aktorskie, pływania, kulinarne, a także jazdy na rolkach i treningi MTB. Do szkoły przydatne będą kursy szybkiego czytania i zapamiętywania, a ciekawość świata rozbudzą zajęcia... na uniwersytecie.
Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.
Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.
Lista prezentuje się następująco: