Problemy skórne u 10-latka

piątek 29 kwietnia 2016
  • Jakie kosmetyki warto zastosować przy skórnych problemach dziecka? (fot. foter.com)
    Jakie kosmetyki warto zastosować przy skórnych problemach dziecka? (fot. foter.com)
Nasze pociechy tak szybko rosną, że nim zdążymy się obejrzeć stają się prawie dorosłe. W okresie dojrzewania zaczynają się pojawiać pierwsze problemy ze skórą. Dziś nawet u 10-letnich dzieci zauważamy pierwsze zmiany w obrębie ciała i skóry. Jak sobie z nimi radzić?

Często zdarza się tak, że skóra dziecka jest jeszcze bardzo młoda (tzw. cera normalna) a już pojawiają się pierwsze zaskórniki czy krostki ropne (typowe dla tzw. cery tłustej). Jak sobie radzić z takimi zmianami, by nie zaszkodzić skórze naszego dziecka:

1.      Nie stosuj kosmetyków oznaczonych jako „antybakteryjne” - mogą być zbyt agresywne, drażniące

2.      Do mycia twarzy kup delikatny płyn micelarny lub piankę oczyszczającą
o fizjologicznym pH (uważaj w składzie na SLS/ SLES)

3.      Tonizuj skórę tonikiem bez alkoholu (w składzie nie może widnieć alcohol denat.) lub wodą termalną

4.      Kremy z cynkiem, wit. B stosuj tylko na partie problematyczne (uwaga na silne składniki dla skóry dziecka: kwas glikolowy, salicylowy, retinol), na pozostałe krem nawilżający z filtrem UV dla dzieci

5.      Nie usuwaj samodzielnie pojedynczych zaskórników i krostek ropnych. W gabinecie nie powinno być stosowane tradycyjne oczyszczanie, lecz miejscowo peeling enzymatyczny lub kawitacyjny z delikatnym doczyszczeniem ręcznym i maską ściągającą pory, na pozostałe partie - maseczka nawilżająca.

 

*Jeden z dwóch kosmetologów ze stopniem doktora na Górnym Śląsku.

Kategoria: Zdrowie