Wielkanocna plastyka obrzędowa

niedziela 12 marca 2017
  • Swoje wielkanocne dekoracje możecie wysłać na konkurs w Muzeum Zagłębia w Będzinie (fot. foter.com)
    Swoje wielkanocne dekoracje możecie wysłać na konkurs w Muzeum Zagłębia w Będzinie (fot. foter.com)
Palmy i pisanki, wykonane technikami tradycyjnymi dla regionu Zagłębia Dąbrowskiego, będą przedmiotem konkursu „Wielkanocna plastyka obrzędowa”, organizowanego przez Muzeum Zagłębia w Będzinie.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy konkursowej do Pałacu Mieroszewskich w terminie do 2 kwietnia. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną palmę oraz maksymalnie dwie pisanki z wydmuszek. Palmy powinny nawiązywać do tradycyjnych palm wielkanocnych występujących dawniej na terenie dzisiejszego Zagłębia Dąbrowskiego. Wykonywano je tutaj zwykle z trzciny, cisu, gałązek wierzbowych, brzozy, jałowca, borówki brusznicy, pałki szerokolistnej lub skrzypu, dokładając suszone i barwione kwiaty, wstążki i kwiaty z bibułki. Konkursowe pisanki mogą być drapane, pisane woskiem lub zdobione innymi technikami, np. oklejane tradycyjnymi materiałami.
 
Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi 11 kwietnia w Pałacu Mieroszewskich. Prace należy składać wraz z wypełnionym oświadczeniem, pobranym ze strony www.muzeum.bedzin.pl. 
Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka