173 pływackie medale zdobyły dzieci w Sosnowcu

poniedziałek 24 kwietnia 2017
  • Na festiwalu pływackim "Radość z pływania" bawiło się aktywnie 180 dzieci (fot. mat. organizatora)
    Na festiwalu pływackim "Radość z pływania" bawiło się aktywnie 180 dzieci (fot. mat. organizatora)
W poniedziałek, 24 kwietnia, na Pływalni przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło 180 dzieci ze szkół podstawowych w Sosnowcu.

Impreza odbyła się dzięki MOSiR z Sosnowca i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Celem Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.

24 kwietnia dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów. Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy.

Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz skoków startowych w połączeniu ze stylem zmiennym w wykonaniu reprezentantów kadry Polski - Amelii Czech i Arkadiusza Czech. Tego dnia trybuny Pływani w Sosnowcu wypełnione zostały przez rodziny, kolegów i nauczycieli, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli.

Kategoria: Wiadomości