Zapisz dziecko do Akademii Pana Kleksa

poniedziałek 27 stycznia 2020
  • W Akademii Pana Kleksa dzieci poznają metody nauki poprzez doświadczenia (fot. mat. organizatora)
    W Akademii Pana Kleksa dzieci poznają metody nauki poprzez doświadczenia (fot. mat. organizatora)
  • Nie zabraknie ciekawych eksperymentów (fot. mat. organizatora)
    Nie zabraknie ciekawych eksperymentów (fot. mat. organizatora)
To jedyny taki uniwersytet dziecięcy, gdzie nauka nie jest nudna. Doświadczenia, kreatywne eksperymenty pod czujnym okiem najlepszych wykładowców śląskich uczelni wprowadzą dzieci do świata astronomii, medycyny, sztuki czy też mnemotechniki.

W Akademii Pana Kleksa dzieci odkryją swój potencjał, poznają metody nauki poprzez doświadczenia i rozwiną potrzebę zdobywania wiedzy. Uniwersytet działa przy pierwszym w Polsce Centrum Nauki Kultury i Zabawy – Bajce Pana Kleksa. O tym jak fantastyczne jest to miejsce, przeczytacie w relacji dzieci w naszym artykule

Przeprowadź erupcję wulkanu i naucz się uczyć

Semestr w Akademii to 5 rozwijających spotkań (jedna sobota w miesiącu). Każde spotkanie to 2 warsztaty z różnych dziedzin nauki. Dzieciaki poznają m.in. układ nerwowy człowieka, zbadają smak umami, dowiedzą się jak działa oczyszczalnia ścieków, zbudują własny układ planetarny, zostaną chemicznym detektywem czy też zagrają na instrumentach. Wiedza zostanie przekazana w sposób praktyczny, ciekawy i inspirujący. Warsztaty będą dostosowane do wieku uczestników (5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat). Zajęcia poprowadzą najlepsi naukowcy, artyści, popularyzatorzy wiedzy i specjaliści z czołowych śląskich uczelni (Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Ekonomiczny).

Nauka angielskiego dla rodziców

W czasie, kiedy młodzi adepci akademii będą kształcić się na warsztatach, rodzice mogą wziąć udział w kreatywnych lekcjach języka angielskiego. Poziom zostanie dostosowany do umiejętności (podział na grupy), a lekcje są darmowe.

Rekrutacja do Akademii

Inauguracja roku odbędzie się 15 lutego o godz. 9.30 w Bajce Pana Kleksa (ul. Porcelanowa 23) w Katowicach. Na zajęcia w Akademii obowiązują zapisy: mailowo – magda@bajkapanakleksa.pl lub telefonicznie 661 014 701. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja trwa do 7 lutego. Czesne za semestr wynosi 1000 zł (10 zajęć warsztatowych). Szczegóły znajdziecie na stronie Bajki Pana Kleksa

Kategoria: Warsztaty