W podstawówkach powstają klasy taneczne

niedziela 2 lutego 2020
  • Klasa sportowa o profilu tanecznym powstanie m.in w Tychach (fot. mat. pixabay)
    Klasa sportowa o profilu tanecznym powstanie m.in w Tychach (fot. mat. pixabay)
Jak na razie tylko kilka szkół podstawowych w naszym województwie oferuje naukę w klasach sportowych o profilu tanecznym. Powoli zaczyna się to zmieniać. Już niebawem z dodatkowych godzin lekcyjnych tańca skorzystają uczniowie w Tychach.

Jedną ze szkół, która zdecydowała się na taką formę edukacji jest Szkoła Podstawowa nr 21 w Tychach. Klasa sportowa o profilu tanecznym zacznie działać od początku roku szkolnego 2020/2021. Oferta skierowana jest do uczniów obecnych klas trzecich. To pierwsza taka klasa w mieście.

Roztańczone lekcje

Dzieci, które chcą uczyć się tańca, będą musiały przejść test sprawności. Wyłoni on uczniów, którzy mają największe predyspozycje. Klasa będzie liczyć 24 osoby. W kolejnych latach będzie realizowała obowiązujący program nauczania oraz dodatkowe 6 godzin nauki tygodniowo tańca. Planowane są także wakacyjne obozy taneczne oraz udział w różnych zawodach.

Próby sprawnościowe

- Odbędą się w pierwszej połowie marca, a spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych rodziców zostało zaplanowane na 17 lutego o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 21 – mówi dyrektor szkoły Andrzej Rafa. Zajęcia będą realizowane przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 w Tychach.

Szkoła Podstawowa nr 21 mieści się przy ul. Młodzieżowej 7 w Tychach.

Kategoria: Wiadomości