Posłuchaj, jak brzmi smutek

piątek 10 lipca 2020
  • Nowe odcinki podcastów będą pojawiać się co dwa tygodnie (fot. mat IF Silesia Film)
    Nowe odcinki podcastów będą pojawiać się co dwa tygodnie (fot. mat IF Silesia Film)
Patronat silesiadzieci.pl
Dlaczego poruszają nas smutne filmowe piosenki? Czy emocje mają kolor? W kolejnym odcinku podcastu Dzieci Czują Kino podróż po krainie nieco trudniejszych uczuć. O muzyce, kinie i emocjach opowie artystka i edukatorka muzyczną Asi Mina.

Emocje dają nam MOC – tak mówi Joanna Bronisławska, znana pod pseudonimem Asi Mina artystka, która od dwudziestu lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży. W przygotowanym przez nią drugim odcinku podcastu Dzieci Czują Kino, najmłodsi dowiedzą się jak i dlaczego czujemy smutek oraz jakie dźwięki go wywołują. W zrozumieniu emocji pomogą piosenki z ulubionych bajek.

Przygoda pobudzająca wyobraźnię

Tak pokrótce można opisać podcasty Dzieci Czują Kino Silesia Film. Cykl to siedem odcinków, opisujących różne emocje. Autorskie aranżacje muzyczne, przykłady filmowe oraz ćwiczenia muzyczno-ruchowe otwierają i uwrażliwiają dzieci na otaczający świat. To świetne narzędzie arteterapeutyczne. Każdy odcinek trwa około 10 minut. Podcasty skierowane są do dzieci w wieku 5-8 lat, ale także starszego rodzeństwa, rodziców czy dziadków, którzy chcą również wziąć udział w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

Drugi odcinek podcastu dzieci Czują Kino będzie można posłuchać 10 lipca, na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie Silesia Film. Nowe odcinki będą pojawiać się co dwa tygodnie.