Monster Park - potwornie dobra gra dla całej rodziny

czwartek 26 września 2019
 • „Monster Park” to kolorowa propozycja od wydawnictwa Granna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  „Monster Park” to kolorowa propozycja od wydawnictwa Granna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • W grze pojawia się motyw kupowania, jak w „Monopoly”, lecz zamiast nieruchomości nabywa się... potwory (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  W grze pojawia się motyw kupowania, jak w „Monopoly”, lecz zamiast nieruchomości nabywa się... potwory (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • W „Monster Park” połączono wiele sprawdzonych mechanizmów w jedną, czytelną i pasjonującą rozgrywkę dla całej rodziny (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
  W „Monster Park” połączono wiele sprawdzonych mechanizmów w jedną, czytelną i pasjonującą rozgrywkę dla całej rodziny (fot. Ewelina Zielinska/SilesiaDzieci.pl)
 • Gra skierowana jest do dzieci w wieku od 7 lat (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Gra skierowana jest do dzieci w wieku od 7 lat (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Potwory to temat uwielbiany przez moich synów. Gry i książki o tej tematyce, to w naszym domu prezenty-pewniaki. Gdy tylko zobaczyłam pudełko „Monster Park” wiedziałam, że dzieciaki będą czekać z niecierpliwością na pierwszą rozgrywkę.

„Monster Park” to bajecznie kolorowa propozycja od wydawnictwa Granna, idealna dla siedmiolatków i starszych graczy. W naszym domu przypadła do gustu również najmłodszemu, którego ilustracje potworków tak zauroczyły, że wytrwale próbuje sił w każdej rodzinnej rozgrywce.

Inwestuj, buduj, zarabiaj

Jeśli lubicie gry, w których możecie coś zbierać, kupować i tworzyć, to „Monster Park” jest właśnie dla Was. Znajdziecie tu motyw kupowania jak w „Monopoly”, lecz zamiast nieruchomości nabywać będziecie... potwory. Nie zabraknie też motywów rodem z symulatorów budowania parków rozrywki, gdzie należało spełnić szereg wymogów, by zachęcić turystów do odwiedzin. W „Monster Park” połączono wiele sprawdzonych mechanizmów w jedną, czytelną, prostą i pasjonującą rozgrywkę dla całej rodziny.

Wybredni turyści i trudy zarządzania

Jako dyrektorzy Monster Parku mamy jeden cel - zarabiać! Chcemy więc posiadać najcenniejsze potwory, ale nasz park ma ograniczoną liczbę miejsc, dodatkowo potwory mają róże typy i rozmiary, które musimy brać pod uwagę. Z kolei turyści, mogą zostawić u nas dodatkowe pieniądze, jednak chcą oni oglądać konkretne rzeczy. Jeden z nich odwiedzi tylko park z potworami ułożonymi w idealnym szeregu, drugi marzy o przyjaznych potworach, a trzeci wymaga dodatkowych atrakcji. Muszę przyznać, ze autorzy gry upchali zaskakująco dużo opcji w tej, wciąż prostej i intuicyjnej, grze.

Świetne wykonanie, rewelacyjne grafiki

Poza tym, że gra jest niezwykle regrywalna, to „Monster Park” zachwyca przede wszystkim ilustracjami. Ich autorką jest Ewa Podleś, która stworzyła kolorowy, radosny i zaskakujący bestariusz. Każdy gracz szybko znajduje swoich ulubieńców, a część z nich otrzymała już od nas swoje własne imiona.