Wyrusz w zieloną podróż po Katowicach

piątek 16 października 2020
  • fot. mat. Fundacji Pracownia Edukacji Żywej
    fot. mat. Fundacji Pracownia Edukacji Żywej
Miasto, które wielu osobom kojarzy się z przemysłem jest również bardzo zielone. Udowadnia to „Spacerownik”. Przewodnik powstał z myślą o rodzinach z dziećmi. Z darmowym e-bookiem odwiedzicie m.in. krainę wiatru i traw czy też dawną Puszczę Śląską.

Spacerownik stworzyła Fundacja Pracownia Edukacji Żywej. Bezpłatny e-book został dofinansowany przez Urząd Miasta Katowice i jest częścią projektu Przyrodnicze Katowice – przyroda mojej dzielnicy.

Zielone miejsca Katowic

Książeczka zawiera propozycje czterech spacerów: po Giszowcu, Murckach, Zadolu i Borkach. Każde miejsce ma nieco inny charakter przyrodniczy, można odwiedzić las liściasty, starą buczynę, bór sosnowy, stawy, łąki i murawy, a nawet pola uprawne. Przewodnik z pewnością ułatwi organizację rodzinnego spaceru. Znajdziecie tu porady co warto ze sobą zabrać na spacer, jak zrobić bransoletkę z sitowia oraz ciekawe opisy napotkanej przyrody.

Relaks w lesie

Twórcy e-booka mają nadzieje, że zachęcą Was do spędzania czasu w przyrodzie, która korzystnie wpływa na kondycję psychiczną, uspokaja myśli i emocje (również te związane z epidemią Covid-19) oraz utrzymuje zdrowie fizyczne.

Spacerownik można pobrać na stronie Pracowni Edukacji Żywej.

Kategoria: Aktywna rekreacja