Święto roślin, warsztaty przy ulach i rodzinna zabawa

środa 11 maja 2022
Kiedy: 
  • sobota 21 maja 2022
Gdzie: Mikołów
Razem ze Śląskim Ogrodem Botanicznym w Mikołowie odkryjecie fascynujący zielony świat. Z okazji „Dnia Roślin” przygotowano m.in. grę terenową, zajęcia edukacyjne i warsztaty pszczelarskie.

Zbliża się tegoroczna edycja międzynarodowej akcji edukacyjnej „Fascynujący Dzień Roślin”, która odbywa się pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie włącza się w tą wyjątkową inicjatywę.

„Dzień Roślin” z atrakcjami dla małych i dużych

21 maja w Ogrodzie będzie można wziąć udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, zielarskich, przyrodniczych i kreatywnych. Przed budynkiem głównym powstanie rodzinna strefa zabaw. Mali i duzi odkrywcy zagrają w grę terenową „Botaniczne poszukiwania”, a Ci których fascynują pszczoły wezmą udział w warsztatach przy ulu (w godz. 12-14). Najmłodszych ucieszy niespodzianka – edukacyjna akcja „Zasadź z nami Ogród” (godz. 13) oraz spotkanie (godz. 14) z Aliną Przydatek – autorką bajek i bohaterami jej książki Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą. Tego dnia odbędzie się również kiermasz rękodzieła i maszketów.

Impreza odbędzie się 21 maja w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne, nie wymagają zapisów. Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia