Dzień Dziecka z Oglikami i Felixem

środa 18 maja 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 1 czerwca 2022
  • sobota 4 czerwca 2022
Gdzie: Katowice
To kolejna ciekawa propozycja na święto naszych pociech - niebanalne kino. Seans przyjazny sensorycznie dla najmłodszych z uroczą rodziną Oglików oraz fascynujące przygody Felixa. Zerknijcie.

Dzień Dziecka coraz bliżej. Jeżeli nie macie pomysłu, jak go spędzić Kino Światowid ma dwie ciekawe propozycje.

Seans przyjazny dzieciom

1 czerwca najmłodsi zobaczą przygody rodziny Oglików, która szuka nowego domu. Urocze stworki trafiają do przepięknej, spokojnej wioski – Śmierdziuszkowo. Mieszkańcy mają problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się znakomicie, ponieważ Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. To wspaniała animacja o empatii, miłości i rodzinie, która pokazuje, że zawsze i wszędzie możemy być potrzebni. Seans jest przyjazny sensorycznie tzn. na sali nie będzie całkowitej ciemności, ograniczone są bodźce, nie ma zwiastunów innych filmów, by nie rozpraszać uwagi młodych widzów. Animacja dla dzieci od lat 4.

Niezapomniana przygoda z Felixem

Drugą propozycją dla najmłodszych jest film animowany „Felix i ukryty skarb”. Chłopiec wciąż wierzy, że jego zaginiony na morzu ojciec żyje. Postanawia go odnaleźć. Jego przyjaciele oczywiście nie zawodzą i razem z nim pakują się na wyprawę życia. Emerytowany marynarz Tom, jednooka papuga Squawk oraz szczekający kot Rover to najlepsza ekipa na świecie. Misja doprowadzi ich do Wyspy Cieni, gdzie ukryty został wspaniały skarb. Nie będzie jednak łatwo go zdobyć. Kosztowności strzeże bowiem niebezpieczny potwór Morga. Film animowany dla dzieci od 6. roku życia.

Filmy będzie można zobaczyć 1 czerwca o godz. 17 - „Ogliki” oraz 4 czerwca o godz. 13 - „Felix i ukryty skarb” w kinie Światowid w Katowicach (ul. 3 Maja 7). Bilety w cenie 14 zł można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych pociech. To wyjątkowy dzień, który warto wcześniej zaplanować. Podpowiadamy, gdzie się wybrać, z jakich atrakcji skorzystać, a także - co kupić na prezent. Zobaczcie.

Dzień Dziecka 2022. Co kupić? Jak go spędzić?