Tenis bez tajemnic

wtorek 12 lipca 2022
Kiedy: 
  • czwartek 14 lipca 2022
Gdzie: Tychy
To bezpłatne spotkanie dla najmłodszych na korcie tenisowym. Dzieci skorzystają z rad trenerów, poznają podstawy gry i sprawdzą swój talent. Po zajęciach zwiedzą wystawę o sporcie oraz zobaczą seans bajek.

W czasie trwania najsłynniejszego tenisowego turnieju na świecie, rozgrywanego na kortach Wimbledonu, warto bliżej poznać tę dyscyplinę sportu. Tym bardziej, że numerem 1 w światowym tenisie kobiet jest obecnie Polka - Iga Świątek.

Spróbuj swoich sił w grze tenisa

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat. Najmłodsi będą mogli skorzystać z rad trenerów, którzy m.in. opowiedzą o podstawach gry w tenisa, zademonstrują, jak posługiwać się rakietą, pokażą podstawowe zagrania i doradzą, jak trenować tenis. Każdy będzie mógł osobiście sprawdzić na korcie swój talent i predyspozycje do tej gry. Dla chętnych odbędzie się dalsza część zajęć – w formie zwiedzania wystawy „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” oraz seans filmów rysunkowych – w oddalonej o 5 minut spaceru Tyskiej Galerii Sportu.

Spotkanie odbędzie się 14 lipca w godz. 11-12 na kortach Tennis Team S.C. w Tychach (ul. Edukacji 23). Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod numerem (także SMSem) tel. 515717430 lub mailowo: k.hajduk@tgs.tychy.pl. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia