Poznaj mieszkańców łąki

czwartek 8 czerwca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 18 czerwca 2023
Gdzie: Radzionków
Lubicie spędzać wolny czas aktywnie i na łonie przyrody? To coś dla Was – rodzinne wydarzenie „Dzień Łąk”. Będą prelekcje, warsztaty mikroskopowe, gra terenowa, wycieczka z botanikiem i wiele innych.

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie tym razem będzie królować łąka i jej mieszkańcy. Wydarzenie to prelekcje, warsztaty tematyczne, gra terenowa, zajęcia terenowe, laboratoryjne oraz mikroskopowe. Dzieci, młodzież i dorośli spotkają się z botanikami, zoologami oraz artystami, którzy pokażą im jak wygląda życie łąk. Będzie można podpatrzeć pająki, spróbować koszenia łąki tradycyjną kosą czy też spróbować różnego rodzaju naparów ziołowych. Do tego malowanie gipsowych figurek, zajęcia artystyczno-florystyczne, kwiatowymiana, stoiska gastronomiczne i minikiermasz kwiatowy.

„Dzień Łąk” odbędzie się 18 czerwca w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na niektóre warsztaty obowiązują zapisy w dniu imprezy. Dokładny program znajdziecie na stronie Ogrodu lub stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa