Międzynarodowy Dzień Archeologii z wikingami

poniedziałek 16 października 2023
  • Wikingowie zaprezentują obozowisko, rękodzieło, a także poprowadzą warsztaty tematyczne (fot. mat. organizatora)
    Wikingowie zaprezentują obozowisko, rękodzieło, a także poprowadzą warsztaty tematyczne (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 21 października 2023
Gdzie: Bytom
Co powiecie na podróż do wczesnośredniowiecznej Skandynawii? Czekaja na Was warsztaty z wykopaliskami archeologicznymi, wystawa „Bogowie nordyccy”, ciekawa prelekcja oraz spotkanie z wikingami w ich obozowisku.

Tematem Międzynarodowego Dnia Archeologii w Muzeum Górnośląskim będą niesamowici wikingowie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Warsztaty, wikingowie i dobra zabawa

Najmłodszym spodobają się warsztaty (godz. 14.30-15.45), podczas których będą mogli spróbować swoich sił m.in. w wykopaliskach archeologicznych i wykonaniu modelu długiej łodzi wikińskiej. Nie zabraknie też okolicznościowej wystawy (godz. 12.30-16.00) – tym razem fotograficznej „Bogowie nordyccy”, udostępnionej przez Stowarzyszenie Utgard z Gliwic. „Skandynawowie” z grupy rekonstrukcji (godz. 12.30-16.00) zaprezentują obozowisko, życie codzienne, przedmioty codziennego użytku, rękodzieło, a także poprowadzą warsztaty tematyczne – tkackie i zielarskie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr hab. Jakub Morawiec z Instytutu Historii UŚ, znany badacz epoki wikingów, który w swojej prelekcji (godz. 14.30-15.15) postara się przybliżyć słuchaczom te niezwykle intersujące czasy.

Wydarzenie odbędzie się 21 października w godz. 12.30-16.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (ul. Wojciecha Korfantego 34). Wstęp bezpłatny – finansowany przez Oddział Górnośląski SNAP. Szczegóły znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia