„Dzieci, przyjechał Teatr!” ze Złotą Rybką

środa 17 stycznia 2024
  • Widzowie zobaczą adaptację Marty Guśniowskiej (fot. mat. Teatr Żelazny)
    Widzowie zobaczą adaptację Marty Guśniowskiej (fot. mat. Teatr Żelazny)
Kiedy: 
  • niedziela 11 lutego 2024
Gdzie: Rybnik
Mali widzowie zobaczą zabawną adaptację jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm. Akcja spektaklu „Złota Rybka” rozegra się w... smażalni ryb. Oj będzie się działo!

W ramach cyklu „Dzieci, przyjechał Teatr!” w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku na scenie będzie gościł Teatr Żelazny. Widzowie zobaczą adaptację jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Spektakl dla dzieci w wieku od 2 lat.

Złota Rybka w smażalni ryb!

Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska zapewnią dzieciom dużo wrażeń, wprowadzając je w nadmorski świat w rytmie szant. Historia uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.

„Złotą Rybkę” będzie można zobaczyć 11 lutego o godz. 11 w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku (ul. 1 Maja 91b). Bilety są w cenie 20 zł lub 16 zł z kartą Rybka. Można je zakupić online. Szczegóły znajdziecie na stronie Domu Kultury.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Macie wrażenie, że Wasze śniadania są nudne? Jajecznica, kanapki lub zupa mleczna z płatkami z marketu z dużą ilością cukru... Warto urozmaicić rodzinną dietę i spróbować czegoś nowego, co jednocześnie będzie zdrowszą alternatywą dla znanych przepisów. 

Pomysły na pożywne i smaczne śniadania