Chińskie animacje i warsztaty „Tajemnicze maski”

wtorek 23 stycznia 2024
  • Dzieciaki w ramach cyklu "Rodzina w kinie" rozpoczną przygodę z kinem Azji (fot. mat. organizatora)
    Dzieciaki w ramach cyklu "Rodzina w kinie" rozpoczną przygodę z kinem Azji (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 28 stycznia 2024
Gdzie: Katowice
Na dobry początek ferii możecie wybrać się z całą rodzinką na seans „Jasna strona”. To familijna odsłona „Roku z kinem Azji”. Po seansie odbędą się warsztaty, podczas których dowiecie się w jakim celu wykorzystywane są maski w pekińskiej operze.

W tym roku podczas ferii zimowych w Kinie Kosmos dzieci wyruszą w fascynującą podróż do Chin. Swoją przygodę mogą rozpocząć już w niedzielę 28 stycznia. Na dużym ekranie „Jasna strona” czyli 7 krótkometrażowych filmów animowanych. Ich wielkim walorem jest fantastyczna mnogość pięknych form użytych animacji oraz cudowna żonglerka chińskimi mitami i kulturą, przy okazji bardzo przystępna nawet dla najmłodszych widzów. Spotkanie z kinematografią największego kontynentu na Ziemi rozpocznie się od: „Pytania króliczka”, „Dziewczynka-świetlik”, „Mały pociąg”, „Słodka zupa wujka Kuaia”. Seans odbędzie się w ramach cyklu „Rodzina w kinie”, skierowany jest do dzieci od 6. roku życia.

Stwórz swoją tajemniczą maskę

Po seansie odbędą się warsztaty „Tajemnicze maski”. Dzieci dowiedzą się, w jakim celu wykorzystywane są maski w tradycyjnej pekińskiej operze. Następnie wraz z pracownikami Centrum Języka i Kultury Chińskiej stworzą własne maski. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 27 stycznia do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę, termin i godzinę wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału jest podpisanie zgody o udostępnianie wizerunku.

Seans „Jasna strona” zestaw animacji cz.1 odbędzie się 28 stycznia o godz. 16 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Bilety są w cenie 16 zł, można je zakupić online. Szczegóły są dostępne na stronie Kina lub filmowa.net

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!