Przygody Klary Muu i warsztaty dla małych detektywów

środa 13 marca 2024
  • Po filmie "Zagadka Klary Muu" odbędą się warsztaty dla dzieci (fot. mat. oragnizatora)
    Po filmie "Zagadka Klary Muu" odbędą się warsztaty dla dzieci (fot. mat. oragnizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 marca 2024
Gdzie: Katowice
Brak pomysłu na weekend? Niezawodną opcją jest wyjście do kina. Kiedy jeszcze do tego dodamy ciekawe warsztaty mamy gwarantowaną dobrą zabawę. W Kinie Kosmos dzieciaki wcielą się w detektywów i zobaczą film „Zagadka Klary Muu”.

Cykl „Rodzina w kinie” w Kinie Kosmos to projekcje i wydarzenia dla małych widzów i ich rodziców. Dla najmłodszych, którzy po raz pierwszy będą w kinie przygotowano pamiątkowy dyplom (należy zgłosić się do kasy).

Przesłuchania, zbieranie odcisków i zagadka do rozwiązania

17 marca na dużym ekranie dzieci zobaczą animację „Zagadka Klary Muu”. Akcja filmu rozgrywa się w nowoczesnym pociągu. Na jego pokładzie znika prototyp wynalazku Alberta Einsweina – błyskotliwego, choć nieco chciwego prosiaka wizjonera. Podejrzenie pada na któregoś z pasażerów. Słynna królicza detektywka, Agata Christensen, z pomocą Gavina i Klary Muu rozpoczyna śledztwo. Przesłuchania, zbieranie odcisków palców i uważne zaglądanie do najgłębszych zakamarków wagonów doprowadzą do finału, którego nie spodziewaliby się nawet najwytrwalsi tropiciele.

Warsztaty z Bibliotecznym Biurem Detektywistycznym

Po seansie odbędą się warsztaty. Biblioteczne Biuro Detektywistyczne zabierze dzieciaki na spotkanie z bohaterami literackimi – mądrymi głowami rozwiązującymi trudne zagadki. Nie zabraknie plastycznej zabawy. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 16 marca do godz. 21 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila należy podać imiona i nazwiska opiekuna i dziecka oraz nazwę, termin i godzinę wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału jest podpisanie zgody o udostępnianie wizerunku. Czas trwania zajęć to około 45 minut.

Film „Zagadka Klary Muu” będzie można zobaczyć 17 marca o godz. 16 w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Bilety są w cenie 16 zł, można je zakupić online. Szczegóły są dostępne na stronie Kina lub filmowa.net. Wydarzenie skierowane jest do widzów od 4. roku życia.

Kategoria: Wydarzenia