Warsztaty przy ulach, gra terenowa i tajemnice dzikiej przyrody

wtorek 2 kwietnia 2024
  • Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty przy ulach (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie)
    Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty przy ulach (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie)
Kiedy: 
  • niedziela 14 kwietnia 2024
Gdzie: Mikołów
Poznacie niesamowite bogactwo przyrody, parki krajobrazowe, tajemnice dzikiej fauny. Do tego warsztaty edukacyjne, zajęcia przy ulach, gra terenowa, gry i zabawy plenerowe, a także spotkanie z popularnym przyrodnikiem Marcinem Kostrzyńskim.

„Dzień Dzikiej Przyrody” otwiera tegoroczne wydarzenia Śląskiego Kalendarza Ekologicznego, który jest realizowany w ramach Kampanii na rzecz różnorodności biologicznej „Bioróżnorodność - Fundament Natury". Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W tym roku działania Śląskiego Kalendarza Ekologicznego w ramach „Projektu edukacyjnego w zakresie zachowania bioróżnorodności” wspiera GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Spotkanie z naturą

14 kwietnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie można zagrać w grę terenową „Gdzie ta dzika przyroda?”. Odbędą się również warsztaty przyrodnicze, zielarskie i kreatywne. Podczas spotkania z edukatorami ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego dzieci i dorośli poznają „Tajemnice dzikiej fauny”. Wydarzenie to również spotkanie z popularnym przyrodnikiem Marcinem Kostrzyńskim (godz. 14-16), warsztaty przy ulach (godz. 13-14) czy też spacer przyrodniczy „Dzikość drzewa” (godz. 16). Nie zabraknie kiermaszu rękodzieła i maszketów oraz rodzinnych gier i zabawach plenerowych.

„Dzień Dzikiej Przyrody” już 14 kwietnia w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Informację znajdziecie na stronie Ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia