Lubicie obserwować przyrodę? Spacer ornitologiczny z przewodnikiem jest doskonałą okazją, aby nauczyć się rozpoznawania gatunków ptaków zimujących w naszym kraju. Zerknijcie na szczegóły.
- 29 stycznia 2023
Rekonstrukcje ryb i ssaków żyjących w morzach i oceanach, strefa VR, gablota z trofeami nurków, ściana dźwiękowa z odgłosami morskich zwierząt – to wszystko znajdziecie na wystawie „Olbrzymy oceanów”.
Lubicie obserwować przyrodę? Spacer ornitologiczny z przewodnikiem jest doskonałą okazją, aby nauczyć się rozpoznawania gatunków ptaków zimujących w naszym kraju. Zerknijcie na szczegóły.
Mróz, śnieg, krótkie dni, brak pożywienia, a przy ekstremalnie niskich temperaturach nawet wody. Jak przetrwać ten okres? Jak to robią zwierzęta? Tego dowiecie się w świąteczny poniedziałek.
Żywioły opanują Kino Kosmos. Podczas zajęć zobaczycie archiwalne filmy ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Następnie w ruch pójdą piasek, kamyki, patyki i liście, które ożyją na naszych oczach.
O tym dzieci przekonają się podczas warsztatów w Muzeum Górnośląskim. Uczestnicy zabawy wybiorą się na wyprawę do lasu. Tym razem jego mieszkańcy zrobią wyjątek i opowiedzą o swoim życiu.
Czasem najprostsze jest najlepsze. W dobie popularności książek o dinozaurach, tłumaczących dzieciom fizykę kwantową i filozofię, brakuje na półkach zwykłych, fajnych książek dla dzieci o dzieciach, które opisywałyby codzienność. Może dlatego tak bardzo zachwyciły nas nowości od Babaryby!
Poznacie m.in. modliszkę Monię i wija Stefana, zagracie w grę terenową oraz weźmiecie udział w ciekawych warsztatach. Dzień Zwierząt na Sośnej Górze to również okazja do przetestowania nowej ścieżki sensorycznej.
Jeże zapadają w sen zimowy, który może trwać nawet 5 miesięcy. Potrzebują na ten czas domku, w którym będzie im ciepło i bezpiecznie. Taki domek będzie można przygotować na warsztatach w BeCeKu.
Na pikniku ekologicznym przekonacie się, że nie zawsze trzeba wyjechać z miasta, aby zbliżyć się do przyrody. Zagracie w grę terenową, weźmiecie udział w zabawach edukacyjnych lub zobaczycie ciekawą wystawę.
Czy nietoperze są spokrewnione z myszami? Dlaczego śpią do góry nogami? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w Śląskim Ogrodzie Botanicznym podczas Nocy Nietoperzy.
Ostatnie dni wakacji warto spędzić w plenerze. Podczas pikniku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie można się zrelaksować, a także świetnie się bawić. Wystarczy zabrać ze sobą koc, kosz piknikowy i dobry humor.
„Za daleko, bo blisko” - to cykl wakacyjnych warsztatów przyrodniczych. W ramach rodzinnej wycieczki poznacie otaczające nas środowisko. Dzieci nauczą się rozpoznawać rośliny oraz wodne zwierzaki.
W upalny dzień poszukując cienia i ochłody wybraliśmy się na spacer do zielonej Szwajcarii, a dokładnie perełki przyrodniczej w pobliżu Rachowic. Znajdziecie tu drewniane kładki, urokliwy wąwóz, wiekowe drzewa i bujany most. Trasa jest łatwa i przyjemna. Nawet najmniejsi piechurzy dadzą sobie radę.
Strony |