Mozaika. Zrób prawdziwe arcydzieło

czwartek 24 września 2015
  • Mozaika to technika zdobienia znana już w starożytności (fot. mat. prasowe)
    Mozaika to technika zdobienia znana już w starożytności (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 3 października 2015
Gdzie: Bytom
Czy wiecie, że mozaika to technika zdobienia wykorzystywana już w starożytności? Tymczasem w Bytomiu uczą się jej dzieci. I ponoć świetnie im idzie, bo na zajęciach powstają prawdziwe arcydzieła. Każdy może zapisać się na warsztaty.

W sobotę 3 października Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza miłośników układanek na kolejne warsztaty poświęcone mozaice – technice zdobienia wykorzystywanej już w starożytności. W Centrum Edukacji (gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2) o godz. 11.30 poprowadzi je Anna Rak i Zuzanna Orzeł.

Uczestnicy zajęć otrzymają deseczki, płytki o rozmaitych kolorach i kształtach oraz specjalny klej, za pomocą którego stworzą niepowtarzalne dzieła. Co będą przedstawiać? Rośliny, postaci, krajobrazy? Wszystko zależy od twórczej inwencji dzieci.

Na mozaikowe warsztaty muzeum zaprasza stałych bywalców, a także wszystkie te dzieci, które mają ochotę rozpocząć niezwykłą przygodę z mozaiką. Koszt udziału w zajęciach wynosi 6 zł i obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji pod numerem tel. 32 281 82 94 w. 127.

Kategoria: Wydarzenia