Rusz się zimą z BuggyGym

niedziela 17 stycznia 2016
  • BuggyGym zaprasza rodziców maluszków na zimowy spacer (fot.foter.com)
    BuggyGym zaprasza rodziców maluszków na zimowy spacer (fot.foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 30 stycznia 2016
Gdzie: Chorzów
Stowarzyszenie BuggyGym rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną "Zima nie jest zła" mającą na celu zachęcenie rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Z tej okazji organizują wspólne spacery dla rodziców i ich maluszków.

Kampanię wspierają pediatrzy i otolaryngolodzy m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk, którzy tak jak członkowie stowarzyszenia BuggyGym zauważają, że w okresie zimowym rodzice małych dzieci, w obawie przed przeziębieniem, nie chcą wychodzić z dziećmi na zewnątrz. Celem kampanii jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadamianie ich, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Organizatorzy pragną pokazać jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, zadbać o jego żywienie, wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem.

W ramach kampanii zorganizowane będzie plenerowe wydarzenie "Rusz się zimą z BuggyGym", które jest częścią programu "Rusz się" (www.ruszsie.org.). W kilku polskich miastach rodzice z małymi dziećmi spotkają się na wspólny spacer z elementami treningu BuggyGym i konkurencjami. Jeden ze spacerów odbędzie się w Parku Śląskim 30 stycznia o godz. 11. Godzinny spacer z atrakcjami zakończą warsztaty w Pizzerii „Zielona Dolina”. Dla uczestników przygotowane są nagrody.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Więcej informacji oraz zapisy na stronie wydarzenia

Kategoria: Wydarzenia