Gryfne Granie bez prądu

poniedziałek 11 kwietnia 2016
Kiedy: 
  • sobota 16 kwietnia 2016
  • sobota 7 maja 2016
  • sobota 14 maja 2016
  • sobota 21 maja 2016
  • sobota 4 czerwca 2016
  • sobota 11 czerwca 2016
  • sobota 18 czerwca 2016
Gdzie: Katowice
Telewizor, tablet, smartfon – to urządzenia bardzo lubiane przez najmłodszych. Wiadomo jednak, że częsty z nimi kontakt, szczególnie w najmłodszych latach życia, może powodować przykre konsekwencje zdrowotne. Na szczęście powstało miejsce, gdzie nie ma ani jednego takiego sprzętu. Dzieci zaś spędzają tam chętnie czas i nie tęsknią do gier elektronicznych czy filmów animowanych.

Gryfne Granie powstało w styczniu w centrum Katowic, niedaleko Superjednostki. Można zostawić tu nawet pięcioletnie maluchy i nie martwić się, że będą się nudzić. 

– Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której dzieci będą mogły kreatywnie się rozwijać. W dobie szeroko rozumianej rozrywki elektronicznej proponujemy zabawy „bez prądu”. Zarażamy je naszą pasją do gier planszowych, których mamy szeroki wybór, i pokazujemy alternatywę dla komputera czy telewizora – zachęca Julia Pirowska, kierownik Gryfnego Grania.

W świetlicy dzieci rozwijają spostrzegawczość, zdolności manualne, plastyczne, ćwiczą słownictwo, mogą też liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji czy przygotowaniu do sprawdzianu. Mają do dyspozycji różnego rodzaju gry, zabawki, kolorowanki, ciastolinę, biorą też udział w warsztatach tematycznych.

Kreatywne Robótki i Gryfny Teatrzyk

W świetlicy od poniedziałku do środy są organizowane popołudniowe warsztaty pozalekcyjne:

- W poniedziałki (godz. 16.30-18) odbywają się warsztaty „Kreatywne Robótki” dla dzieci w wieku 6-11 lat. Ich uczestnicy samodzielnie wykonują coś nietuzinkowego i cieszącego oko.

- Podczas wtorkowych zajęć plastycznych dzieci w wieku 5-7 lat (godz. 16.30-17.30) oraz 8-12 (godz. 17.45-18.45) poznają różne techniki plastyczne, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne.

- W środy w godz. 16.30-18 odbywają się zajęcia teatralne Gryfny Teatrzyk dla małych aktorów w wieku 5-7 lat. W Gryfnym Teatrzyku są mini-przedstawienia oraz kreatywne zabawy, dzięki którym dzieci mogą rozwijać słownictwo, ćwiczyć mowę oraz wyrażanie emocji.

Artystyczne soboty

Zajęcia w Gryfnym Graniu są prowadzone także w wybrane soboty, ku uciesze mam, które w tym czasie mogą zrobić zakupy lub posprzątać dom. Są to warsztaty:

- wiosenne – 16 kwietnia w godz. 10.30-13 dzieci stworzą „wiosenną rabatkę” w wersji mini – ozdobią drewno techniką decoupage'u, a w minidoniczkach posadzą roślinki. Podczas warsztatów będzie możliwość wzięcia udziału w wiosennej sesji zdjęciowej przygotowanej przez fotografkę Izabelę Gawron,

- tworzenia z mozaiki szklanej – 7 maja w godz. 10.30-13 na dzieciaki czeka kolorowa podróż do świata wyobraźni, podczas której stworzą przepiękne obrazy z różnobarwnych szkiełek,

- „kalejdoskop marzeń”  – 14 maja w godz. 13-15.30 mali inżynierowie zbudują swój własny kalejdoskop,

- z okazji Dnia Matki – 21 maja w godz. 10.30-13 – dzieci pod okiem doświadczonej plastyczki przygotują upominki niespodzianki dla swoich mam,

- plastyczne – 4 czerwca w godz. 10.30-13 ich uczestnicy przygotują oryginalny wazon z kwiatami, poznając przy tym nowe techniki plastyczne,

- wakacyjne – 11 czerwca w godz. 13-15.30 na wakacyjne wojaże najlepiej nada się własnoręcznie ozdobiony plecak – dzieci zaprojektują swoje własne nadruki, które za pomocą specjalnej prasy zostaną trwale naniesione na bawełniane plecaki,

- z okazji Dnia Ojca – 18 czerwca w godz. 10.30-13 – maluchy pod okiem doświadczonej plastyczki przygotują upominki niespodzianki dla swoich tatusiów.

Gryfne Granie mieści się w Katowicach przy al. Korfantego 8, jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12.30-18 oraz w soboty w godz. 10-16. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.gryfnegranie.pl, a także na Facebooku: www.facebook.com/gryfnegranie.

Od kwietnia do czerwca w Gryfnym Graniu obowiązują promocyjne ceny:

Zajęcia cykliczne (poniedziałek-środa) – 15 zł,

Godzina pobytu dziecka – 5 zł,

Sobotnie 2,5-godzinne warsztaty tematyczne dla dzieci od lat 5 – 50 zł.

 

 

 

 

Kategoria: Wydarzenia