Dzieci zrobią dyniowe dania z uczestnikiem MasterChef

niedziela 13 listopada 2016
  • Warsztaty kulinarne poprowadzi Grzegorz Bien, uczestnik V edycji programu „MasterChef” (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty kulinarne poprowadzi Grzegorz Bien, uczestnik V edycji programu „MasterChef” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 19 listopada 2016
Dynia to warzywo, które można wykorzystać na różne sposoby. Dzieci będą miały okazję przekonać się o tym podczas Festiwalu Dyni, organizowanego przez Restaurację-Winiarnię Sedlaczek w Tarnowskich Górach

Zlokalizowany w XVI-wiecznym budynku przy tarnogórskim rynku Sedlaczek jest najstarszą restauracja w mieście. Organizowany tutaj Festiwal Dyni to warsztaty kulinarne, które poprowadzi Grzegorz Bien, uczestnik V edycji programu „MasterChef”. Pod jego okiem dzieci samodzielnie przygotują potrawy z tych popularnych jesiennych warzyw, a z wydrążonych dyń zrobią lampiony. Najmłodsi poznają również wiele dyniowych ciekawostek, zdobędą wiedzę o zdrowym żywieniu oraz o przyprawach i ich pochodzeniu.

Uczestnicy warsztatów otrzymają fartuszki, czapki kucharskie, składniki oraz wszystkie akcesoria niezbędne do gotowania. Zajęcia zakończą się degustacją przygotowanych potraw.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od lat 6 do 12, zaplanowano 19 listopada na godz. 11. Koszt udziału w trwającym od 60 do 90 minut spotkaniu to 30 zł.  Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 796 845 280.

Kategoria: Wydarzenia