Bożonarodzeniowa wystawa

czwartek 24 listopada 2016
  • "Magia Świąt Bożego Narodzenia" to wystawa dla dzieci, którą oglądać możecie w Sosnowieckim Centrum Sztuki (fot. foter.com)
    "Magia Świąt Bożego Narodzenia" to wystawa dla dzieci, którą oglądać możecie w Sosnowieckim Centrum Sztuki (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • piątek 25 listopada 2016 - piątek 30 grudnia 2016
Gdzie: Sosnowiec
Powoli zbliżają się święta. Warto wykorzystać ten czas na opowiedzenie dzieciom o bożonarodzeniowych tradycjach i świątecznej symbolice. By zrobić to w ciekawy i przystępny sposób możecie wybrać się na świąteczną wystawę przygotowaną specjalnie w tym celu.

Wystawa „Magia Świąt Bożego Narodzenia” przygotowana została przez Centrum Sztuki Zamek Sielecki. Będzie ją można oglądać codziennie od 25 listopada do 30 grudnia. Na wystawie dowiemy się wiele o świątecznych tradycjach, które pielęgnowane są na naszej ziemi od pokoleń. Znajdziemy również wyjaśnienie świątecznej symboliki oraz przykłady zapomnianych już zwyczajów.

Wystawie towarzyszą warsztaty wykonywania świątecznych dekoracji dla dzieci w wieku 5 – 10 lat, które odbędą się 10 grudnia o godz. 16 (koszt 5 zł).  Zamek Sielecki czynny jest w tygodniu w godz. 8-19, w weekendy 15-19. Bilety na wystawę kosztują 3 zł, a w poniedziałki 10 groszy. 

Kategoria: Wydarzenia