Papierowa armia

wtorek 7 marca 2017
  • Uczestnicy warsztatów stworzą papierową armię z pomocą historyka (fot. foter.com)
    Uczestnicy warsztatów stworzą papierową armię z pomocą historyka (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 11 marca 2017
Gdzie: Gliwice
Warsztaty, których uczestnicy tworzyli papierową armię rodem z XIX-stulecia i zwiedzali wystawę „Z Bogiem za króla i ojczyznę…” cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego Muzeum w Gliwicach przygotowało ich drugą odsłonę.

Figurki papierowych żołnierzy, które zostaną wykorzystane podczas warsztatów,  przygotowane zostały na podstawie oryginalnych ilustracji z epoki. Uczestnicy zajęć własnoręcznie zrobią dla nich budkę wartowniczą i armatki wojskowe. Zajęcia w Willi Caro poprowadzi historyk Grzegorz Kamiński.

Warsztaty połączone są z oprowadzaniem po wystawie „Z Bogiem za króla i ojczyznę. Kultura militarna prowincji śląskiej od wojen zjednoczeniowych do Wielkiej Wojny (1864–1914)”. To pierwsza ekspozycja w historii muzealnictwa w regionie, która przedstawia miniony świat śląskich regimentów.

Warsztaty adresowane są do dzieci od 5 do 13 roku życia, wraz z rodzicami lub opiekunami. Odbędą się 11 marca w dwóch turach: o godz. 11 i 13. Koszt udziału wynosi złotówkę od osoby. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 783 560 006. 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka