Majówka z food truckami

środa 25 kwietnia 2018
  • Wśród wielu różnych kuchni i smaków każdy znajdzie coś dla siebie (fot. mat. organizatora)
    Wśród wielu różnych kuchni i smaków każdy znajdzie coś dla siebie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 4 maja 2018 - niedziela 6 maja 2018
Gdzie: Katowice
Na katowickim rynku gościły nie tak dawno temu, ale ponieważ dobrego jedzenia nigdy dość, wracają i umilą majowy weekend wszystkim, którzy zostają w mieście. Food trucki znów zaparkują na katowickim rynku i ponownie będą kusić wyjątkowymi smakołykami..

Burgery, pizza, lody, ciastka ziemniaki, pierożki... - lista dań, których będzie można spróbować na kolejnym zlocie food trucków na katowickim rynku jest naprawdę długa. Miłośnicy poszczególynych smaków chętnie wrócą do ulubionych przyczep, a fani nowości śmiało i odważnie spróbują kolejnych potraw. Jak zwykle nie zabraknie pozytywnej atmosfery i obłędnych zapachów - jeśli pogoda dopisze, będzie to idealne miejsce do spędzenia końcówki długiego, majowego weekendu.

Szczegóły wydarzenia na jego facebookowej stronie

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Kompleks Parków Zatorland (fot. mat. Zatorlandu)

Tegoroczny długi weekend majowy będzie, niestety, tylko o dzień dłuższy niż zwyczajny weekend. Tym bardziej trzeba go dobrze zaplanować, żeby nie zmarnować ani chwili wolnego. A możliwości ciekawego spędzenia czasu z rodziną jest co niemiara.

Jedną z naszych propozycji jest wycieczka do Zatoru (ul. Parkowa 7), gdzie znajduje się kompleks parków Zatorland, a wśród nich największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów. Można tu stanąć oko w oko z prehistorycznymi gadami w skali 1:1, które poruszają się i wydają dźwięki. Kolejnym punktem na mapie Zatorlandu jest Park Mitologii zlokalizowany na malowniczym stawie. Zwiedza się go w gondoli lub spacerując pomostami, ponieważ niemal wszystkie figury umieszczone są na tafli wody. Kolejne atrakcje to: Park Owadów, gdzie można zobaczyć mrówkę i inne stworzenia tego gatunku - ludzkich rozmiarów - oraz Park Bajek i Wodnych Stworzeń, gdzie spotkamy Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę czy Kota w butach, zaś w drugiej części - stworzenia morskie naturalnych wielkości. W centrum Zatorlandu znajduje się także Lunapark z karuzelami, kolejkami, samochodzikami, kinem 5D i całorocznym lodowiskiem. Nowością jest pierwsze w Polsce kino 360 stopni 3D – czyli kino efektów na ekranach otaczających widza ze wszystkich stron. Po aktywnie spędzonym dniu można się posilić w Karczmie River Park lub przenocować w domkach letniskowych na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego River Park.
Za bilet wstępu na teren wybranego parku z możliwością skorzystania z atrakcji Lunaparku zapłacimy 29,90 zł. Wstęp na teren wszystkich parków i Lunaparku oraz seans 5D kosztuje 39,90 zł. Bilet rodzinny (2+2) do parków, seans w obydwu kinach, zwiedzanie domu do góry nogami oraz zabawa w Lunaparku to wydatek 160 zł. Więcej na www.zatorland.pl.

Majówka - gdzie ją spędzić?