Teatr Mały na wakacje

piątek 6 lipca 2018
  • Lipiec z Teatrem Małym zapowiada się bardzo ciekawie (fot. mat. organizatora)
    Lipiec z Teatrem Małym zapowiada się bardzo ciekawie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 6 lipca 2018 - niedziela 29 lipca 2018
Gdzie: Tychy
Teatr Mały nie odpoczywa w wakacje. Możliwość przeżycia cyrkowej przygody, stworzenia komiksu czy wzięcia udziału w koncercie, to jedne z licznych atrakcji przygotowanych w lipcu - wstęp na nie jest bezpłatny.

Wystawa i warsztaty tworzenia komiksu

Wystawa Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Komiksu Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie „IKE Ilustracja/Komiks/Ekslibris” to konfrontacja sztuki z nowymi mediami, z potrzebami pokolenia cyfrowego. Wystawę będzie można oglądać od 6 do 27 lipca w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” (Tychy, Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego). Dla dzieci 20 lipca przygotowano warsztaty „Jak się tworzy komiks?” Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 32 780 32 03.

Muzyczne poranki

Koncerty odbędą się na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach (ul. Hlonda 1) o godz. 11:

8 lipca „Taneczne Lato z Archetti”,
15 lipca „Akordeon od Baroku do Współczesności”,
22 lipca „Klasycznie i rozrywkowo” Todo Art Trio,
29 lipca „Po Śląsku, po naszemu” Orkiestra Dęta KWK Piast.

Spektakl i cyrkowe show

W lipcowe niedziele o godz. 16 przeniesiemy się w świat teatru na Placu Baczyńskiego (w razie niepogody w Pasażu Kultury Andromeda). 22 lipca Teatr Trip ze Świętochłowic, podczas spektaklu „Królewna Fasolka” przeniesie najmłodszych widzów w świat warzyw i owoców. Główni bohaterowie: Karotek i Groszka znajdą przed swoim domkiem ludzkie dziecko. Niestety na ich krainę zły urok rzuci Czarodziej Robaczek. Czy Cebulowa Wróżka i dzieci zgromadzone na przedstawieniu uratują świat? Tego dowiecie się na przedstawieniu. Po nim czekają atrakcje: malowanie buziek i balonikowe zoo. 29 lipca artyści Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop przeniosą publiczność w „Dziecięcy świat” za pomocą baniek mydlanych. Nie zabraknie konkursu na największą bańkę. „Kolorowy cyrk” to możliwość poznania z bliska szczudlarzy, kuglarzy oraz żonglerów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na stronie teatru.

Kategoria: Wydarzenia