Stwórz własną bajkę animowaną

wtorek 14 sierpnia 2018
  • Na warsztatach dzieci stworzą krótki film animowany (fot. mat. organizatora)
    Na warsztatach dzieci stworzą krótki film animowany (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • poniedziałek 20 sierpnia 2018
  • środa 22 sierpnia 2018
Gdzie: Sosnowiec
Na początku stworzą scenariusz. Następnie wspólnymi siłami nakręcą krótki animowany film. Wszystko na podstawie nieśmiertelnych bajek Ezopa. Bezpłatne warsztaty animacji poklatkowej odbędą się w sosnowieckiej Bibliotece.

Popularność bajek Ezopa nie słabnie pomimo upływu wielu lat. Ich pouczające morały wciąż na nowo odczytują następne pokolenia. Trzy utwory bajkopisarza wezmą pod warsztat młodzi twórcy. Na podstawie bajek stworzą scenariusze, według których nakręcą krótkie animacje poklatkowe. W przygotowaniach dzieciom pomoże aktor Teatru Zagłębia – Przemysław Kania. Zaznajomi uczestników z ruchem scenicznym, pomoże w wyborze kostiumów i rekwizytów. W fotografowaniu i montowaniu zdjęć pomocy udzieli plastyk - Alicja Ludwichowska.

Liczba miejsc w warsztatach jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Regulamin i niezbędne formularze znajdziecie na stronie.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 8–12 lat. Odbędą się w dniach 20, 21, 22 sierpnia w godz. 12–14.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Parkowa 1A) w Sosnowcu.

Kategoria: Wydarzenia