Festiwal Złotej Rybki

wtorek 28 sierpnia 2018
  • Festiwal Złotej Rybki to barwne widowisko dla całych rodzin (fot. Z.Daniec UM Gliwice)
    Festiwal Złotej Rybki to barwne widowisko dla całych rodzin (fot. Z.Daniec UM Gliwice)
Kiedy: 
  • sobota 8 września 2018
  • niedziela 9 września 2018
Gdzie: Gliwice
Fantastyczna parada morskich przebierańców, miejska gra rodzinna, pokazy taneczne, wielkie świetlne widowisko, a wszystko w towarzystwie dobrej muzyki. Te i wiele innych ciekawych atrakcji znajdziecie na Festiwalu Miasta Złota Rybka 2018 w Gliwicach.

Syreny, trytoni, piraci i rozbitkowie będą mile widziani na Wielkiej Pradzie, która przemaszeruje 8 września z Rynku do Parku Chopina (godz. 14.30, zbiórka przy fontannie Neptuna o godz.14.15). W Parku o godz. 15 stery przejmą formacje taneczne. Następnie najmłodsi zaprezentują na wybiegu najświeższe trendy podwodnego świata. Będzie też pokaz tańca brzucha, nauka plecenia węzłów żeglarskich oraz rodzinna gra miejska. A wieczorem nad morze przeniesie nas szantowy zespół Sąsiedzi (godz.19).

9 września festiwal rozpocznie się o godz. 12. Najmłodsi poskaczą na dmuchanym statku pirackim. Zaplanowano również pokazy mody gliwickich projektantów, występy teatralne oraz taneczne. Na zakończenie Złotej Rybki projekcja multimedialna „Żywioły” (godz. 19.45).

Festiwal to również wystawy i spotkania autorskie, jarmark, strefa zdrowia i urody, strefa naukowo–artystyczna, food trucki oraz festiwal piwa rzemieślniczego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, O szczegółach przeczytacie na stronie. Festiwal odbędzie się 8 (godz. 15-20) i 9 września (godz 12-20) w Parku Chopina w Gliwicach przy ul. Sienkiewicza.

Kategoria: Wydarzenia