Mali artyści na ASP

wtorek 25 września 2018
  • Na bezpłatne zajęcia artystyczne zaprasza Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (fot. mat. organizatora)
    Na bezpłatne zajęcia artystyczne zaprasza Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 28 września 2018 - sobota 19 stycznia 2019
Gdzie: Katowice
Nie trzeba czekać do matury, aby zobaczyć jak się studiuje na ASP w Katowicach. Wystarczy mieć ukończone 6 lat i chęć do tworzenia sztuki - dzieciaki pobawią się rysunkiem i grafiką oraz wspólnie z artystami będą oglądać wystawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

ASP w Katowicach otwiera Akademię Młodego Wieku. To cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci i ich rodziców.

Mali studenci

W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat. Otrzymają one indeks, w którym będą zbierać pieczątki. Za zebrane minimum 10 pieczątek, w tym co najmniej jedną zdobytą przez rodzica otrzymają dyplom Akademii Młodego Wieku.

Warsztaty, wystawy i wykłady

Dzieci na zajęciach poznają tajniki sztuki i dizajnu. Sprawdzą, jak pracowali dawni mistrzowie. Pobawią się rysunkiem, grafiką, projektowaniem oraz zobaczą ciekawe wystawy. W pierwszym semestrze inspiracją będzie m.in. hip–hop, abstrakcyjne obrazy Tomasza Struka, śląskie pejzaże Romana Nowotarskiego oraz projektowanie i Triennale Grafiki Polskiej.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również wszystkie materiały. Zajęcia rezerwujemy na stronie amw.asp.katowice.pl/terminarz. Wykłady, warsztaty i wystawy odbywać będą się w Katowicach w różnych miejscach związanych ze sztuką.

Szczegółowy kalendarz wydarzenia znajdziecie na stronie organizatora.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Bardzo ważny jest odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie i przekąski (fot. pixabay)

Przygotowując pociechę do szkoły staramy się o wszystkim pamiętać. Obok podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych powinniśmy zadbać również o to, aby spakować dziecku coś pożywnego. Dietetyczka Anna Brończyk-Puzoń ma dla nas kilka propozycji na pyszne, kolorowe i zdrowe przekąski.

Zacznijmy od odpowiednich opakowań. Ich asortyment jest obszerny: od przezroczystych, po te kolorowe z ukochanymi bohaterami bajek naszych dzieci. Pozwólmy, aby wybór dokonał nasz uczeń. Tym sposobem będziemy mieli większą szanse, że przygotowane przez nas posiłki zostaną zjedzone z apetytem.

8 pomysłów na zdrowe przekąski szkolne

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu