Poznaj techniki ilustracji i wybierz się na muzyczny spacer

piątek 28 września 2018
  • Warsztaty będą odbywać się w każdą kolejną sobotę (za wyjątkiem 27 października) do 17 listopada (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty będą odbywać się w każdą kolejną sobotę (za wyjątkiem 27 października) do 17 listopada (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 29 września 2018 - poniedziałek 26 listopada 2018
Gdzie: Katowice
Warsztaty plastyczne z czołowymi ilustratorami książek i warsztaty z czytania muzyki, to ciekawa propozycja na długie jesienne popołudnia. Dzieci zgłębią różne techniki ilustracji, a muzyczny spacer zakończą wysłuchaniem minikoncertu muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Organizatorem warsztatów jest kameralna księgarnia Bookiestra. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są  dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Warsztaty odbywają się w foyer Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (pl. Wojciecha Kilara) w Katowicach. Projekt warsztatów dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Akademia ilustracji

To spotkania ze znanymi polskimi ilustratorami, reprezentującymi różne techniki ilustracji. Najbliższe spotkanie już 29 września (godz. 11-13), poprowadzi je Joanna Gębal. Warsztaty będą odbywać się w każdą kolejną sobotę (za wyjątkiem 27 października) w godz. 12–14 do 17 listopada. Harmonogram znajdziecie pod adresem bookiestra.pl/akademia-ilustracji.

Muzyczny spacer

Warsztaty czytania muzyki to spacer po siedzibie NOSPRu w poszukiwaniu dźwięków. Dzieci poznają takie instrumenty, jak: perkusja, fortepian, harfa, skrzypce, gitara czy saksofon. Spacer zakończy minikoncert muzyków orkiestry. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki. Rozpoczną się 8 października o godz.17, a zakończą 26 listopada. Harmonogram warsztatów znajdziecie na stronie bookiestra.pl/czytanie-muzyki.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie pod numerem tel. 533 933 599 lub drogą elektroniczną warsztaty@zawodzianka.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do dwóch dni przed wybranym warsztatem. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia