Mały robaczek – wystawa ilustracji do książek dziecięcych
- piątek 25 stycznia 2019 - niedziela 10 marca 2019
Justyny Stefańczyk to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w pracowni prof. Mariana Oslislo w 2000 roku. W trakcie studiów odbyła stypendium naukowe Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii, na kierunku ilustracji. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w Zakładzie Projektowania Graficznego. Tytuł doktora uzyskała 28 listopada 2018 roku. Obecnie jest wykładowcą na kierunku Projektowania gier i przestrzeni wirtualnej na Wydziale Artystycznym w Cieszynie.
Artystka zajmuje się ilustrowaniem poezji oraz tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. W jej dorobku artystycznym znajdziemy m.in. „Buldog Odo” - opowieść o buldogu który bardzo lubi spać, „Co robią zwierzaki” - książkę, która pokazuje dzieciakom, jak zwierzęta różnią się między sobą, czy też „Mały Robaczek i Chaosik” - a w niej zdarzenia, kojarzące się przede wszystkim z zabawą, zmianą utartych ścieżek i otwartością na nieznane. Jej książki obrazkowe dwukrotnie znalazły się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival, Illustration 2016, na Ukrainie (2016, 2018).
Wystawę będzie można oglądać od 25 stycznia (wernisaż godz.17) do 10 marca w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu (ul. 3 Maja 6). Cena biletów to: 3 zł – normalny, 2 zł – ulgowy, w soboty wstęp bezpłatny.
O wystawie przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb.
Zobacz także
Rok 2018 dobiega końca. Był to rok obfity w nowości książkowe dla dzieci. Zobaczcie, które tytuły zasługują, wg nas, na miano najlepszych. Wiele z nich recenzowaliśmy. Są też perełki, których do tej pory na naszym portalu nie widzieliście. Niektóre książki to pozycje nieoczywiste i niepozorne, ich lektura dostarczyła nam jednak niezapomnianych wrażeń.
Top 10 – najlepsze książki dla dzieci 2018 roku
Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.