Hutnicze Miasto Dzieci

wtorek 22 stycznia 2019
  • Hutnicze Miasto Dzieci to propozycja na ciekawe spędzenie ferii zimowych w mieście (fot. mat. organizatora)
    Hutnicze Miasto Dzieci to propozycja na ciekawe spędzenie ferii zimowych w mieście (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 18 lutego 2019 - piątek 22 lutego 2019
Gdzie: Katowice
Walcownia rusza z projektem na ferie - „Miasto Dzieci". W tym mieście znajdą się urzędy, zakłady pracy, waluta, władza oraz policja. Obywatele – dzieci, będą pracować, bawić się i przestrzegać zasad, jak w prawdziwym świecie. Program poprowadzą artyści malarze, graficy, aktorzy, wokaliści oraz wolontariusze.

„Miasto Dzieci” to projekt, który ukazuje tajniki funkcjonowania prawdziwych zawodów. Skierowany jest do dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dzień z życia dorosłego

Dzieci na początku zgłoszą się do Urzędu Pracy, gdzie wybiorą dla siebie zajęcie. Następnie pod opieką dorosłych stworzą produkty, za które otrzymają „cynkole”. Te pieniądze dzieci będą mogły wymienić w muzealnym sklepiku na produkty, które stworzyli koledzy. Dzięki temu nauczą się pracy w zespole, zaradności, przedsiębiorczości oraz szacunku do pieniędzy. Pod koniec dnia wezmą udział w dziecięcej Radzie Miasta i zadecydują o jego losie.

Zajęcia odbędą się 18-22 lutego w godz. 10-14. Przez cały tydzień dzieci będą mieć zapewnioną zabawę, opiekę i posiłki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisów można dokonać mailowo walcownia@muzeatechniki.pl lub składać osobiście w Walcowni Muzeum Hutnictwa Cynku (ul.11 Listopada 50) w Katowicach.

O szczegółach przeczytacie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia