Egzotyczne ferie w mieście

poniedziałek 11 lutego 2019
  • Ferie w Egzotarium w Sosnowcu przybliżą dzieciom świat dzikich zwierząt oraz roślin (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • wtorek 12 lutego 2019 - niedziela 24 lutego 2019
Gdzie: Sosnowiec
Ferie w dżungli? - to możliwe, na zajęciach w Egzotarium dzieci poznają świat krokodyli, egzotycznych roślin, węży, jaszczurek. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, na których powstaną m.in. saszetki zapachowe, maski karnawałowe oraz zakładki do książek.

Ferie w Ogrodzie Botaniczno-Zoologicznym Egzotarium Sosnowiec przybliżą dzieciom świat dzikich zwierząt i roślin.

Zaprojektuj ogród

Na warsztatach dzieci dowiedzą się, jak pielęgnować rośliny ozdobne, owadożerne, nauczą się je sadzić. Poznają zapachy w świecie roślin oraz funkcje, jakie pełnią w przyrodzie. Architekt krajobrazu pomoże im zaprojektować swój własny pierwszy ogród. Nie zabraknie przypraw egzotycznych i mało znanych. Najmłodsi poznają ich właściwości i wykorzystanie.

Jaszczurki, węże, żółwie

Egzotyczny świat zwierząt to zaskakujące fakty o jaszczurkach, żółwiach ozdobnych oraz krokodylach. Dzieci przekonają się, że nie taki wąż straszny. Krok po kroku nauczą się tworzyć domowe akwarium. Zdobędą wiedzę, jak dokarmiać ptaki w okresie zimy i zrobią dla nich ptasie przysmaki. Na zajęciach nie zabraknie pokazów żywych przedstawicieli poszczególnych gatunków.

Warsztaty będą odbywać się od 12 do 24 lutego o godz. 11 lub 12 (w zależności od dnia). Bilety w cenie 2 i 3 zł można nabyć przed zajęciami. Dokładny plan zajęć znajdziecie na stronie wydarzenia Fb.

Ogród Botaniczno-Zoologiczny Egzotarium Sosnowiec mieści się przy ul. Piłsudskiego 116.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie