Zbuduj dinozaura z LEGO

piątek 10 maja 2019
  • Prehistoryczna kraina klocków LEGO czynna będzie 10 i 11 maja (fot. mat. organizatora)
    Prehistoryczna kraina klocków LEGO czynna będzie 10 i 11 maja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 10 maja 2019 - sobota 11 maja 2019
Gdzie: Katowice
Zabawa w archeologów, budowanie dużych figur dinozaurów, konkursy z nagrodami - to wszystko znajdziecie w prehistorycznej krainie LEGO. Z pół miliona kolorowych klocków będziecie mogli wykreować własny jurajski świat. Fantazja nie zna granic.

Prehistoryczna kraina klocków LEGO zostanie podzielona na trzy strefy – konkursową, swobodnego budowania i „archeologiczną”. Na uczestników wydarzenia czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Tyranozaur Rex lub jurajska mozaika

W strefie stanowisk archeologicznych uczestnicy zbudują szkielet prehistorycznych gadów: Triceratopsa, Tyranozaurusa Rex i Stegozaura, a także dużą tematyczną mozaikę. Do ich dyspozycji będzie pół miliona kolorowych klocków, które przez cały dzień będą dodawane do ogromnej układanki – obrazu.

Stwórz świat dinozaurów

W strefie swobodnego budowania dzieci wraz z rodzicami będą mogli popuścić wodzę fantazji i za pomocą legendarnych klocków wykreować swój własny świat. Po zakończeniu zabawy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Konkursy i atrakcje dla najmłodszych

W strefie konkursowej uczestnicy będą tworzyć prace na zadany temat. Autorzy najciekawszych budowli zostaną nagrodzeni upominkami. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach (w wieku 1,5-5 lat), dla których będą przygotowane baseniki wypełnione LEGO DUPLO – by dzieciaki mogły uczyć się poznawać kolory, kształty brył, literki i cyfry.

Prehistoryczna kraina klocków LEGO w Silesia City Center (ul. Chorzowska) w Katowicach będzie dostępna w dniach 10 i 11 maja na Placu Śląskim. Z bezpłatnych atrakcji będzie można korzystać w godz.11-19. Informację znajdziecie na stronie centrum.

 

Kategoria: Wydarzenia