Wakacje w Kolejkowie

piątek 5 lipca 2019
  • W wakacje warto się wybrać do Kolejkowa i zobaczyć, jak ten letni czas wygląda w miniaturze (fot. mat. organizatora)
    W wakacje warto się wybrać do Kolejkowa i zobaczyć, jak ten letni czas wygląda w miniaturze (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo czynne jest przez 365 dni w roku (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo czynne jest przez 365 dni w roku (fot. mat. organizatora)
  • Dzieci do 3. roku życia zwiedzają Kolejkowo za darmo (fot. mat. organizatora)
    Dzieci do 3. roku życia zwiedzają Kolejkowo za darmo (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 5 lipca 2019 - sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Gliwice
Początek wakacji to długo wyczekiwana chwila zarówno dla rodziców jak i dzieci. To idealna okazja, by spędzić czas w gronie rodzinnym, odpocząć, ale i odbyć podróże do ciekawych miejsc. Na Śląsku jest ich kilka, jednym z nich jest Kolejkowo.

Kolejkowo to idealne miejsce stworzone dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Dzieci a także dorośli świetnie spędzają tu wolny czas. Wśród niezliczonych scen, znaleźć można również takie, które zrozumieją tylko dorośli. Cudowny świat w miniaturze ukazuje rzeczywistość, która otacza nas każdego dnia. Kolejkowo bawi, skłania do refleksji a czasami powoduje wypieki na twarzach zwiedzających.

Zjawiska atmosferyczne w miniaturze

W Kolejkowie pada deszcz. Jest to jedyna na świecie makieta, która posiada taki fenomen atmosferyczny. Skłębione nad miastem chmury, zaskoczą odwiedzających nie tylko opadami ale i spektakularnymi efektami towarzyszącymi burzy!

Kolejkowo w liczbach

W Kolejkowie można znaleźć ponad 3200 figurek ludzi i zwierząt, jest 900 m kw ekspozycji, 460 metrów torowiska, 235 budynków, 200 samochodów, a także 58 wagonów i 12 pociągów.

Warsztaty modelarskie dla dzieci

Kolejkowo to także okazja, by rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem.  W soboty i niedziele, najmłodsi mogą spróbować swoich sił i stworzyć własne modele. Zajęcia są przygotowane dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a zapisać się na nie można w kasie Kolejkowa. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12, 14 i 16. Koszt zajęć to 10 zł (od 40 do 60 min). Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem tel.: 880 006 001 lub w kasie Kolejkowa.

Kolejkowo znaleźć można w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godz. 10-18.

Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy

fot. pexels

Gdzie się wybrać z rodziną, na jakie zajęcia zapisać pociechę, które półkolonie będą najlepsze? Wszystko zależy od tego, czym interesuje się Wasza pociecha i jakie aktywności lubicie. Przedstawiamy Wam nasze propozycje. Na pewno znajdziecie wśród nich takie, które Was zainteresują.

Lato w mieście – najciekawsze propozycje z regionu