Zobacz rzekę pod mikroskopem

wtorek 10 września 2019
  • Dzień Rzeki to warsztaty, gra terenowa i wiele innych atrakcji (fot. mat. pixabay)
    Dzień Rzeki to warsztaty, gra terenowa i wiele innych atrakcji (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 29 września 2019
Gdzie: Radzionków
Polska powoli wysycha, dlatego warto już dziś zająć się ochroną rzek. Dzień Rzeki będzie ku temu doskonałą okazją. Ciekawe warsztaty laboratoryjne, mikroskopowe, gra terenowa, wykłady, malowanie na wodzie – znajdziecie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Światowy Dzień Rzek ma na celu zwrócenie uwagi na ich ogromną wartość i konieczność ich ochrony. To również promocja zrównoważonego korzystania z wodnych zasobów. W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie całą rodziną będzie można poznać rzekę i dobrze się bawić.

Warsztaty, prelekcje i zabawa

Uczestnicy Dnia Rzeki będą mogli wziąć udział w warsztatach laboratoryjnych oraz mikroskopowych. Poznają również tajemnice potamologii czyli nauki o rzekach oraz posłuchają wykładu o „życiu rzeki”. Najmłodszym spodoba się malowanie na wodzie lub kamieniach czy też żeglarskie bransoletki. Nie zabraknie zabawy podczas gry terenowej „Władca Rzek”. Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, jak nordic walking dla dzieci, spacer z przewodnikiem w ogrodzie oraz kiermasz rękodzieła.

Dzień Rzeki odbędzie się 29 września w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia